عجیب ترین و محبوب ترین نوشیدنی های جهان را بشناسید


اکثر گردشگران در زمان سفر خود و بازدید از مکان های دیدنی تمایل زیادی دارند که غذاها و نوشیدنی های سنتی و محلی آن منطقه را امتحان کنند و در اکثر موارد نیز از آن لذت می برند. اما در این بین تعدادی نیز وجود دارند که همیشه به دنبال عجیب ترین خوراکی ها و نوشیدنی ها در سرتاسر دنیا هستند و به همه­ جا سفر می کنند تا این خوراکی و نوشیدنی های عجیب را امتحان کنند. چای، قهوه، نوشابه، اسموتی، دمنوش های گیاهی از جمله نوشیدنی های مختلفی هستند که در برنامه غذایی ما جایگاه ویژه ای پیدا کرده اند، اما در شهرها و کشورهای مختلف دنیا نوشیدنی های سرو می شود که حتی نمی توانید تصور کنید. با ما همراه باشید، در ادامه عجیب ترین نوشیدنی های دنیا را معرفی خواهیم کرد.

حتما دریا کارائیب را از فیلم دزدان دریایی کارائیب به خاطر دارید، جمهوری دومینیکن کشوری در بخش شرقی جزیره هیسپانیولا در دریای کارائیب است. یکی از مواردی که گردشگران را به سواحل جمهوری دومینیکن می کشاند، امتحان کردن نوشیدنی عجیب  و استثنایی ماماجوانا است. جالب است این نوشیدنی معروف در این کشور دستور تهیه ثابتی ندارد و هر منطقه ای دستور تهیه خاص خود را برای این نوشیدنی عجیب دارد. ماده اصلی که در نوشیدنی ماماجوانا به کار برده می شود، پوست درختی بومی است که در این کشور برداشت می شود. در ترکیب اصلی ماماجوانا، شراب قرمز، عسل و عرق نیشکر را با پوست درخت ذکر شده ترکیب می کنند و در نهایت هرکس به نسبت علاقه خود مواد دیگری نیز به ماماجوانا اضافه می کند. مردم محلی جمهوری دومینیکن اعتقاد دارند که این نوشیدنی خواص دارویی فراوانی دارد در بهبود و تقویت قوای جنسی، مشکلات سیستم گوارشی، سرما خوردگی و کاهش عوارض آنفلوانزا و… نقش بزرگی را ایفا می کند.

یکی از محبوب ترین و عجیب ترین نوشیدنی های کشور بلغارستان و قفقاز، نوشیدنی بوزا است که از تخمیر آرد گندم بدست می آید و مزه ای ملس دارد. این نوشیدنی به قدری در این مناطق محبوبیت دارد که در فرهنگ غذایی آن ها، به­مثابه محبوبیت شیر در دیگر نقاط جهان است. نوشیدنی بوزا حاوی مقادیر زیادی میکروارگانیسم است که دارای خاصیت پروبیوتیکی بوده که موجب بهبود عملکرد سیستم گوارشی می شود. این نوشیدنی با وجود این که حاوی مقدار ناچیزی الکل است، اما مردم محلی معتقدند مصرف بوزا در زمان شیردهی مادران باعث افزایش شیر در مادر می شود. محبوبیت نوشیدنی بوزا به زمان حکومت کمونیست ها بر بلغارستان و کشورهای منطقه قفقاز بازمی گردد.

نوشیدنی قورباغه از منزجر کننده ترین ولی درعین حال محبوب ترین نوشیدنی های کشور پرو است. برای تهیه این نوشیدنی عجیب، قورباغه زنده را از اکواریوم گرفته و به قدری بر روی پیشخوان می کوبند تا بیهوش شده یا بمیرد! شکم قورباغه را با چاقو برش داده و همراه با آب حبوبات در مخلوط کن ترکیب می کنند. سپس به این ترکیب آلوئه‌ورا، عسل و بیدمشک اضافه کرده و بار دیگر مخلوط می نمایند. مردم کشور پرو براین عقیده اند که این نوشیدنی عجیب باعث تقویت قوای جنسی می‌شود. با این حال مصرف این نوشیدنی در پرو باعث شکار بی رویه این گونه از غ قورباغه شده است و اکوسیستم رودخانه‌ی تیتیکاکا را مورد تهدید قرار داده است.

نوشیدنی و غذاهای لذیذ کشور کره جنوبی به لطف پخش سریال و فیلم های آن در تلویزیون در ایران و دنیا به خوبی شناخته شده است، از بی بی کیو کره­ای تا کیمیچی جیگائه و سوجو همگی در بین گردشگران طرفداران زیادی دارند. نوشیدنی سوجو را می توان مهم ترین و محبوب ترین نوشیدنی کشور کره جنوبی معرفی کرد، خود کره­ای ها این نوشیدنی استثنایی را معجون جوانی می نامند. اصل نوشیدنی سوجو به شکل عرق از تقطیر برنج بدست می آید و در طعم­های مختلفی در رستوران، کافه و مغازه­های کره­ای یافت می شود. مائکجو نوشیدنی است که از ترکیب نوشیدنی سوجو با نوعی ماء الشعیر بدست می آید و بسیار انرژی زا است. یکی از موادی که به سوجو اضافه می شود و آن را به یکی از عجیب ترین نوشیدنی های کره جنوبی تبدیل می کند، اضافه کردن مایع چشم ماهی تن یا به زبان کر­ه­ای چامچی نونمولجو است. مخلوط کردن این دو مایع با یک­دیگر نوشیدنی ژله مانندی را تولید می کند، در رستوران های ژاپنی این ترکیب یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها محسوب می شود.

یکی دیگر از نوشیدنی های عجیب اما محبوب در دنیا متعلق به کشور اکوادور است. نوشیدنی سینچیکارا در منطقه سانکومبیوس تولید می شود. محال است به منزل کسی در اکوادور بروید و در یخچال آن ها چندین بطری از این نوشیدنی وجود نداشته باشد، نوع طبیعی نوشیدنی سینچیکارا در جوامع و مردمان محلی و بومی آمازون تهیه و تولید می شود. سینچیکارا از ترکیب عرق گیاه نیشکر با پوست برخی از گیاهان بومی جنگل های بارانی آمازون، که تنها در این منطقه کشت و یافت شده، تهیه می شود. نوشیدنی الکلی سینچیکارا علاوه­بر مصارف خوراکی به عنوان دارو نیز در میان مردم مورد استفاده قرار می گیرد، مردم محلی اعتقاد دارند که این نوشیدنی در بهبود سرماخوردگی، کاهش درد آرتروز و درد مفاصل، تقویت قوای جنسی، افزایش شهوت و بهبود خواب موثر است.

فیجی یک کشور سنتی است که آیین و مراسم های خاص خود را دارد، یکی از نوشیدنی هایی که در مراسمات مذهبی و سنتی این کشور سرو می شود، نوشیدنی عجیب کاوا است. نوشیدنی کاوا از ریشه سِووسِوو که عنصر اصلی این ترکیب است بدست می آید، در حقیقت این نوشیدنی عجیب از یک نوع فلفل قرمز سمی تهیه می شود که در سرتاسر نقاط کشور فیجی می روید. این فلفل سمی را بعد از کشت خشک کرده و آن را پودر می کنند، در ادامه پودر حاصل با آب ترکیب می شود. تقریبا ۱۸ نوع ترکیب از این نوشیدنی در کشور فیجی تهیه می شود که با خوردن آن احساس شادابی و انرژی می کنید و لب ها و زبانتان کرخ می شود. ازعجیب بودن نوشیدنی کاوا می توان به پرحرفی و مشارکت بیشتر مصرف کننده در فعالیت های اجتماعی بعد از نوشیدن آن اشاره کرد. در حقیقت کاوا نوعی نوشیدنی روانگردان است، مصرف این نوشیدنی در فیجی قانونی است اما در برخی از کشورها یک نوشیدنی ممنوعه بوده و ممکن است اثرات جانبی مشکل سازی بر روی مصرف کنندگان داشته باشد.

مسکال یکی از مشهورترین نوشیدنی های عجیب در کشور مکزیک است، محبوبیت آن باعث شده است گردشگران زیادی به شوق چشیدن این نوشیدنی به کشور مکزیک سفر کنند. انواع مختلفی از مسکال در کافه های این کشور و حتی دیگر نقاط جهان سرو می شود. از خاص و عجیب ترین مسکال ها در مکزیک، مسکال سینه گوشت قرمز است که در زبان اسپانیولی با عنوان Mezcal de pechuga شناخته می شود. روش تهیه این نوشیدنی بسیار جالب و متفاوت است، برای تهیه آن سینه خام جوجه (مرغ، خرگوش یا حتی بوقلمون) را در جایی که مسکال را تقطیر می کنند، آویزان کرده و اجازه می دهند تا به آرامی با این بخار پخته شود. گفته می شود این روش تهیه قدرت مسکال را افزایش می دهد، و مردم محلی مکزیک معتقدند که مسکال سینه گوشت قرمز فواید زیادی از جمله بهبود سیستم گوارش، دارد.

به جرات می توان گفت که کوکتل سورتو یکی از عجیب ترین نوشیدنی های دنیا است که در کشور کانادا تهیه و سرو می شود. کافه ها و رستوران ها این نوشیدنی الکی قوی را با انگشت پای انسان برای مشتریان خود سرو می کنند. ریشه تهیه این نوشیدنی به یکی از افسانه های تاریخی این منطقه بازمی گردد، گفته می شود در زمان های دور یک تولید کننده عرق نیشکر به دلیل یخ زدگی و سرما یکی انگشت پای خود را از دست می دهد. برادر او، آن انگشت را بریده و در یک شیشه مخصوص قرار می دهد. بعد از گذشت سال ها، عده ای این انگشت را در کلبه او پیدا کرده و به کافه خود برده و بر این عقیده بودند که سرو نوشیدنی همراه با این انگشت باعث شجاع شدن افراد می شود! کسانی که این نوشیدنی را سفارش می دادند تنها باید با لب خود و هنگام نوشیدن، آن انگشت را لمس می کردند. از آن زمان بعد، شهر داوسون کانادا محل اصلی تهیه نوشیدنی سورتو شد و انگشت های پای قطع شده زیادی به این شهر فرستاده می شود.

نوشیدنی تونگبا یا عرق ارزن در شهر لیمبو در کشور نپال تهیه می شود و یکی از محبوب­ترین و در عین حال عجیب ترین نوشیدنی ها در دنیا به حساب می آید. تونگبا از تخمیر کل دانه ارزن تهیه می شود، این مرحله ممکن است هفته های طول بکشد. یکی از جالب ترین بخش های سرو این نوشیدنی، ریختن آن در فنجان هایی به شکل لوله است که به آن تونگبا گفته می شود. اگر به نپال سفر کردید و این نوشیدنی را تهیه کردید، باید کمی آب جوش به آن بیافزایید و چندین دقیقه صبر کنید، این نوشیدنی عجیب را با نی ساخته شده از چوب بامبو باید میل کنید، این نی در نقش فیلتر عمل می کند و هنگام خوردن نوشیدنی مانع عبور دانه ارزن و دیگر ترکیبات جامد می شود. مردمان ساکن کوهستان های هیمالیا نوشیدنی گرم تونگبا را برای گرم ماندن در طول شب میل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *