دکوراسیون زرد و پاییزی خانه ۸۰متری در اهواز


وب‌سایت چیدانه – صدف حقیقت: منصوره و همسرش ما را به خانه ۸۰ متری گرم و صمیمی خود در اهواز دعوت کردند تا با دکوراسیون خاص به سبک تلفیقی آشنا شویم. نکته‌های جالب در این دکوراسیون را از دست ندهید.

دکوراسیون زرد و پاییزی خانه ۸۰ متری در اهواز

خانه در یک نگاه

تعداد افراد ساکن: ۲ نفر

شغل صاحب خانه خانم: خانه دار و لیسانس کامپیوتر همسر: مهندس تعمیرات فرودگاه

موقعیت شهر: اهواز/ محله: زیتون

متراژ فضا: ۸۲ متر

سال ساخت: ۱۳۸۲

ملک شخصی

تعداد اتاق خواب: ۲

تعداد سرویس: یک حمام و یک دستشویی

سبک دکوراسیون: تلفیقی

رنگ‌های غالب: سفید و زرد

ویژگی برجسته طراحی: رنگ‌های روشن، وسایل قدیمی و عتیقه

طراح: منصوره مطهر

بازسازی شده

مدت زمان بازسازی: ۳ ماه

هزینه بازسازی: ۳۰ میلیون

عکاس: محمد محسنی

دکوراسیون زرد و پاییزی خانه ۸۰ متری در اهواز

چه نکاتی در طراحی مد نظر بوده و به چه دلیل؟

رنگ زرد برای من از دوران کودکی با ارزش و مهم بود، همیشه در جعبه مداد رنگی رنگ زرد را که بر می‌داشتم به نطرم می‌رسید چراغ را خاموش کرده ام و به دلیل علاقه ام به رنگ زرد آن را به دکوراسیون منزل وارد کردم. علاوه بر رنگ، به وسایل قدیمی و سنتی بسیار علاقه دارم. کلیات فضای داخلی خانه، مدرن محسوب می‌شود، ولی در جوار فرش سنتی، گلیم، ظروف چینی سنتی و قدیمی، لاله عباسی و صنایع دستی مختلف سبک تلفیقی را خلق کرده اند.

دکوراسیون زرد و پاییزی خانه ۸۰ متری در اهواز

چه سبک و رویکردی را در طراحی دوست دارید و چه چیز‌هایی را دوست ندارید؟

من سبک زندگی راحت را می‌پسندم و به نظر من خانه موزه و نمایشگاه مبلمان نیست. به سبک کلاسیک، مبلمان استیل و سلطنتی علاقه‌ای ندارم، چون فکر می‌کنم این سبک زندگی را تجملاتی و سخت می‌کنند. حتی من بوفه هم ندارم و کتابخانه را برای قرار دادن کتاب، عکس و … انتخاب کرده ام. در کنار این نکات تنوع را بسیار دوست دارم و تغییر دکوراسیون را در فاصله زمانی کوتاه مدت انجام می‌دهم.

دکوراسیون زرد و پاییزی خانه ۸۰ متری در اهواز

فضای مورد علاقه شما کجاست؟

کنار اپن آشپزخانه فضایی است که بیشترین ساعات روز را در آنجا می‌گذرانم. علاوه بر فعالیت‌های روزانه در آشپزخانه، خواندن کتاب و استفاده از اینترنت را هم بر روی صندلی کنار اپن آشپزخانه انجام می‌دهم.

دکوراسیون زرد و پاییزی خانه ۸۰ متری در اهواز

هرکدام از وسایل خانه تان را از کجا تهیه کرده اید؟

ست مبلمان با قیمت ۳ میلیون، میز و صندلی ناهار خوری ۲ میلیون و سرویس خواب با قیمت ۲/۵ میلیون تومان از محله یافت آباد تهران، بورس مبلمان تهیه شده اند.

کار‌های خدماتی و تاسیساتی را به چه اهالی فنی سپردید؟ آیا از تجربه تان راضی هستید؟

طراحی و ساخت کابینت توسط دوست همسرم انجام شد و به دلیل اینکه خودم برای طراحی کابینت ایده‌های زیادی داشتم، طرح اصلی را ارائه دادم. کفپوش و رنگ دیوار را هم به متخصص سپردیم، ولی باقی کار‌ها را همسرم انجام داد.

دکوراسیون زرد و پاییزی خانه ۸۰ متری در اهواز

در این فرآیند چه تجربیاتی داشتید که از آن‌ها درس گرفتید و دوست دارید به دیگران نیز منتقل کنید؟

من در دکوراسیون‌های زیادی در اطرافم رنگ کرم و قهوه‌ای می‌بینم در صورتی که رنگ کرم و قهوه‌ای کشش خاصی ندارد و خفگی ایجاد می‌کند. قدرت ریسک در انتخاب رنگ روشن در دکوراسیون منزل و پاشیدن رنگ وجود ندارد در حالی که انرژی زیادی به فضا می‌دهد. با وجود اینکه در اهواز گرد و غبار و خاک بسیار است، ولی از رنگ روشن استفاده کردم. استفاده از زمینه روشن برای طراحی داخلی و رنگ‌های روشن در کنار آن فضا را بزرگتر جلوه می‌دهد.

دکوراسیون زرد و پاییزی خانه ۸۰ متری در اهواز

نقش گیاهان در خانه چگونه است؟

من عاشق گیاهان هستم و از کودکی در خانه مادرم از گیاهان نگهداری می‌کرد. گیاه حس و حال خوبی به خانه می‌آورد، ولی در خوزستان هر گیاهی با وجود مراقبت و نگهداری اصولی دوام نمی‌آورد. گیاهان خانواده کاکتوس مقاوم هستند و زندگی خوبی دارند.

دکوراسیون زرد و پاییزی خانه ۸۰ متری در اهواز

پیچک پوتوس با هر شرایطی رشد می‌کند، به شدت مقاوم هستند و به سادگی تکثیر می‌شوند. گیاه بنجامین با وجود باد مصنوعی خنک کننده‌ای که در خانه وجود دارند، به دلیل نور مناسب منزل دوام آورده اند. هر روز اسپری برگی را یک یا دوبار انجام می‌دهم.

تعدادی از گیاهانی که در خانه منصوره می‌بینید: بن سای، یوکا، مرجان، قاشقی و بامبو.

دکوراسیون زرد و پاییزی خانه ۸۰ متری در اهواز

آشپزخانه

بر اساس طراحی کابینت و بعد از نصب آن‌ها در فضای آشپزخانه، بخشی از کابینت که به سقف چسبیده است به عنوان انبار و جهت نگهداری وسایل مورد نیاز آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. تجهیزات آشپزخانه به رنگ سیاه در کنار کابینت سفید تضاد و ترکیب رنگی خاصی را به وجود آورده است.

دکوراسیون زرد و پاییزی خانه ۸۰ متری در اهواز

اتاق خواب

رنگ روشن در دکوراسیون اتاق خواب خانه منصوره و همسرش در زمینه رنگ سفید به چشم می‌خورد. در کنار رنگ سفید از پارچه‌های طرح دار و رنگی در اتاق خواب استفاده شده است که جلوه‌ای خاص به فضا داده است. کالای خواب، روتختی، پرده، کوسن و تابلو‌هایی با طرح‌های رنگی زیبایی خاصی دارند.

دکوراسیون زرد و پاییزی خانه ۸۰ متری در اهواز

نشیمن

رنگ زرد در نگاه اول در دکوراسیون فضای نشیمن و پذیرایی که هر دو در یک فضا تلفیق شده اند، به چشم می‌خورد. مبلمان کرم و زرد با کوسن‌هایی طرحدار، کمد زردی که در گوشه فضا اتاق حضور دارد، کاغذ دیواری زرد روشن از عناصر اصلی رنگ غالب هستند.

در سبک تلفیقی از جزییاتی به سبک سنتی در کنار سبک مدرن استفاده شده است. فرش ایرانی، گلیم‌هایی روی دسته مبل و پشتی مبل، لوازم دکوری و وسایل تزیینی قدیمی و عتیقه به خوبی گویای سبک انتخاب دکوراسیون یعنی سبک تلفیقی است. گلدان‌های رنگی با گیاهان سبز انرژی خوبی به فضای داخلی خانه داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *