دکوراسیون جذاب منزل شاهد و علیرضا، با ترکیب سه رنگ


وب‌سایت چیدانه – صدف حقیقت: همه ما با انتخاب یک سبک و حس و حال برای دکوراسیون خانه مان به دنبال زیبایی و آرامش هر چه بیشتر در خانه هایمان هستیم. به همین دلیل هم هست که معمولا افراد با تغییر خانه خود هم چنان می‌توانند حس و حال مشترک خودشان را به فضای جدید نیز نقل مکان کرده و همراه خود ببرند. در این مطلب همراه شاهد و علیرضا شده ایم تا این بار از چیدمان و طراحی دکوراسیون خانه جدیدشان بشنویم و حس و حال تازه این خانه را بیشتر بشناسیم.

دکوراسیون جذاب منزل، با ترکیب سه رنگ

خانه شاهد و علیرضا در یک نگاه:

 • تعداد افراد ساکن: ۲ نفر
 • شغل صاحب خانه: تحصیلات خانم خانه صنایع دستی/ تحصیلات آقای خانه کارشناسی نرم افزار کامپیوتر
 • موقعیت: شهر تهران/ محله نارمک
 • متراژ فضا: ۶۰ متر
 • طبقه ۴
 • ملک شخصی
 • تعداد اتاق خواب: ۲ عدد
 • تعداد سرویس بهداشتی: ۲ عدد
 • سبک دکوراسیون: تلفیقی
 • رنگ‌های غالب: بادمجانی، خردلی، طوسی
 • طراح: خانم و آقای خانه
 • مدت زمان که طراحی داخلی و بازسازی منزل: ۳ ماه

دکوراسیون جذاب منزل، با ترکیب سه رنگ

دکوراسیون جذاب منزل شاهد و علیرضا

دکوراسیون خانه خود را در ۵ کلمه توصیف کنید.

نور، رنگ و باز هم نور و رنگ. این‌ها دقیقا چیز‌هایی است که متاسفانه این روز‌ها در دکوراسیون خانه‌های ایرانی کمتر دیده می‌شود.

دکوراسیون جذاب منزل، با ترکیب سه رنگ

دلیل انتخاب این خانه برای شما چیست؟ چه مدت برای پیدا کردنش زمان سپری شد؟

اولین دلیل انتخاب این خانه برای ما که مدت‌ها دنبال چنین چیزی می‌گشتیم وجود پنجره در تمامی فضا‌ها و اتاق‌ها بود. علاوه بر این اتاق خواب، سالن و آشپزخانه و همین طور شمالی بودن خانه که با کمک پنجره‌ها نور خورشید را تا وسط خانه هم مهمان ما می‌کند نیز دیگر عوامل موثر در انتخاب این حانه به حساب می‌آیند. برای پیدا کردن این خانه ایده آل چیزی حدود ۵ ماه نیز زمان صرف کردیم.

این نکات دقیقا ویژگی‌های مشترک منزل جدید و قدیمی این زوج به شمار می‌روند چرا که در مطلب تور خانه گردی پیشین خود چنین گفته بودند که «ما ترجیح می‌دهیم خانه پر انرژی باشد و دکوراسیون خانه خاکستری و قهوه‌ای را دوست نداریم. استفاده از رنگ در خانه را می‌خواستیم؛ نور و رنگ در طراحی داخلی منزل برای ما اهمیت زیادی دارد. لوازم دکوری زیادی در خانه داریم به دلیل اینکه ما به چیدمان شلوغ علاقمندیم.»

دکوراسیون جذاب منزل، با ترکیب سه رنگ

اطلاعاتی در رابطه با گذشته خانه خود دارید؟

بله، پیش از ما این خانه متعلق به یک خانم مسن بسیار مهربان و با انرژی مثبت بود که عاشق خانه خود بودند، ولی به دلایلی مجبور به فروش آن شدند. با این حال بعد از رفتنشان از این خانه، هم چنان انرژی خود را در آن به یادگار گذاشتند.

دکوراسیون جذاب منزل، با ترکیب سه رنگ

آیا منزلتان بازسازی شده است؟

بله، بعد خرید این خانه ما تصمیم گرفتیم که خانه را به طور کامل بازسازی کنیم. به طوری که گویی خانه را از نو و بر اساس سلیقه خودمان ساختیم و در نهایت هم به چنین نتیجه دلچسبی دست یافتیم.

دکوراسیون جذاب منزل، با ترکیب سه رنگ

داستان دکوراسیون خانه خود را تعریف کنید.

ما عاشق نور و رنگ هستیم. همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم مهم‌ترین مسئله و معیار برای انتخاب خانه برای هر دوی ما وجود نور و رنگ در فضا بود. از نظر ما بازی نور بر روی رنگ‌ها می‌تواند زیبایی دکوراسیون منزل را کامل کند. به همین دلیل هم هست که در چنین شرایطی خانه شبیه به یک تابلوی نقاشی و یا عکاسی می‌شود و سایه روشن‌های موجود در فضا نیز به خلق این اثر هنری و همین طور زیبایی این تابلو کمک بسیاری می‌کنند.

دکوراسیون جذاب منزل، با ترکیب سه رنگ

انتخاب دکوراسیون جذاب منزل زوج جوان

چرا این رنگ و سبک را برای چیدمان انتخاب کرده اید؟

به دلیل القای حس زندگی این دکوراسیون و همین طور به دلیل سادگی و راحتی که این سبک دارد ما تصمیم گرفتیم که سبک تلفیقی را انتخاب کرده و در فضای خانه خود مورد استفاده قرار دهیم.

دکوراسیون جذاب منزل، با ترکیب سه رنگ

به نظر خودتان کدام ویژگی منزل شما حس خانه بودن به شما می‌دهد؟

از نظر خود ما به دور از تجملات بودن دکوراسیون و هم چنین در دسترس بودن همه چیز مهم‌ترین چیزی است که حس خانه بودن را به ما القا می‌کند و تمامی این‌ها همان چیزی است که ما به دنبال آن بودیم و دوست داشتیم که در فضای خانه مان داشته باشیم.

دکوراسیون جذاب منزل، با ترکیب سه رنگ

داشتن چه فضا یا وسیله‌ای در خانه تان اهمیت زیادی داشت؟

راستش را بخواهید به غیر از داشتن پنجره در آشپزخانه و سایر فضاها، یکی دیگر از مسائلی که اهمیت زیادی برایمان داشت قرار داشتن سینک ظرفشویی در مقابل پنجره بود. زمانی که خانه را خریداری کردیم در نقشه اصلی آن سینک به طور کلی در جای دیگری بود و ما در زمان بازسازی مجبور شدیم که با کمک ۵ کابینت ساز که ۴ نفر از آن‌ها ناامیدمان کرده بودند، سینک را به جلوی پنجره انتقال دهیم. در نهایت نیز نتیجه‌ای که از آن حاصل شد بسیار ایده آل و خوب بود.

دکوراسیون جذاب منزل، با ترکیب سه رنگ

بزرگترین چالش یا دردسر در زمان طراحی داخلی منزل شما چه بوده است؟

نصب سینک در مقابل پنجره بزرگ‌ترین چالش ما در بازسازی خانه بود، اما با همه سختی هایش در نهایت همانی شد که می‌خواستیم!

برای آنکه با مشکل کمبود فضا کنار بیایید، از چه روشی استفاده کرده اید؟

ما تصمیم گرفتیم که برای جلوگیری از مشکل کمبود جا، وسایل تجملاتی و یا غیر ضروری را به فضای خانه خود راه ندهیم تا بتوانیم با وجود وسایل لازم، ساده و زیبای خود بیشترین استفاده را از فضای موجود در خانه داشته باشیم.

دکوراسیون جذاب منزل، با ترکیب سه رنگ

وسایل دکوراسیون جذاب منزل

معمولا برای خرید وسایل چه فروشگاه، بازار یا محلی را انتخاب می‌کنید؟

به طور کلی باید بگوییم که ما هیچ وقت به دنبال فروشگاه و یا مرکز خرید خاصی نبودیم و در واقع جای خاصی مد نظرمان نیست. معمولا هر جایی که وسایل زیبا و مورد نظر ما را داشته باشد مقصد خرید ما به حساب می‌آید، به شرطی که محصولات آن بازاری و تکراری نباشد!

دکوراسیون جذاب منزل، با ترکیب سه رنگ

وسیله یا فضای مورد علاقه تان در خانه چیست؟

راستش را بخواهید همه بخش‌های این خانه با سلیقه و عشق ما ساخته و بازسازی شده و به همین دلیل هم تمامی قسمت‌های آن را دوست داریم. با این حال می‌توانیم بگوییم که آشپزخانه پرنور و سینک رویایی آن، بالکن کوچک و همین طور اتاق خواب کوچک و دنج خانه که آن را به کتاب‌ها و لباس‌ها اختصاص داده ایم بخش‌های دوست داشتنی‌تر خانه ما به شمار می‌آیند.

دکوراسیون جذاب منزل، با ترکیب سه رنگ

آخرین وسیله‌ای که برای خانه خریده اید چیست و آن را از کجا تهیه کردید؟

آخرین خرید ما برای خانه تابلوی نئون فوق العاده‌ای است که در بالای تخت خواب خود نصب کردیم و با اسم‌های ما طراحی شده است. ما با وجودی که خیلی دنبال چنین چیزی بودیم این تابلو را به یک تابلو فروشی سفارش دادیم تا کاملا مخصوص خودمان باشد و خیالمان راحت بماند که کس دیگری به جز ما چنین چیزی ندارد.

دکوراسیون جذاب منزل، با ترکیب سه رنگ

آیا وسیله‌ای در خانه وجود دارد که خودتان آن را ساخته باشید؟ از چه متریالی برای ساختش استفاده کرده اید؟

بله، از آن جایی که خود من در رشته صنایع دستی تحصیل کرده ام چند تابلو از جنس سفال برای خانه خود طراحی کرده ام که هنر دست خودم هستند.

دکوراسیون جذاب منزل، با ترکیب سه رنگ

کدام تغییر دکوراسیون منزل خود را بیشتر دوست دارید؟

از آن جایی که تمامی خانه را به طور کل بازسازی کردیم تغییرات بسیار زیادی در خانه رخ داد و همه این تغییرات، خانه را تبدیل به فضای ایده آل ما کرد و به همین دلیل نیز باید بگوییم که ما همه بخش‌های خانه خود را با همه تغییراتش دوست داریم.

دکوراسیون جذاب منزل، با ترکیب سه رنگ

لوازم و وسایل دکوراسیون نشیمن:

لوازم دکوری: اکثرا از ترکیه خریداری شده یا و صنایع دستی ایرانی هستند. تابلو خط نقاشی‌ها هم اثر استاد علی تن عزیز هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *