بندر خیران عمان، مقصدی مناسب برای فصل زمستان


معرفی بندر خیران در کشور عمان موضوعی است که تاکنون مورد توجه بسیاری از وب سایت های فارسی زبان قرار نگرفته است و این امر در عدم توجه بسیاری از گردشگران به این بندر رویایی تاثیرگذار بوده است. بندر خیران یکی از ده ها جاذبه گردشگری در کشور عمان بوده و در کنار آن می توان به تعداد بسیار زیادی از جاذبه های توریستی اشاره کرد. در ابتدا بهتر است شما را با کشور عمان و سپس با شهر مسقط به عنوان پایتخت عمان آشنا کنیم.

کشور عمان را بیشتر بشناسید

عمان یک کشور کوهستانی و نزدیک به خط استواست که در جنوب ایران قرار گرفته و با دریای عرب و دریای عمان همجوار است. بنابراین در مقایسه با مساحت خود از خطوط ساحلی طولانی بهره مند بوده و اغلب شهرهای آن در حاشیه دریا قرار دارند.

شهر مسقط به عنوان بزرگترین شهر و مرکز این کشور شناخته می شود. این کشور که در نیمه دوم قرن بیستم یکی از فقیرترین کشورهای جهان به شمار می رفت، امروزه با تدابیر حاکمان دوراندیش و مقامات صلاحیت دار در حال تبدیل شدن به یکی از مهم ترین مراکز توریستی در سراسر جهان است.

کشور عمان یک بافت سنتی و تا حدودی قدیمی دارد، اما در طراحی و ساخت بسیاری از ساختمان های جدید از معماری مدرن بهره برده است و انتظار می رود طی سالیان آینده و با توجه به اقتصاد رو به رشدی که دارد، یک جلوه مدرن و بسیار لوکس را در سراسر این کشور شاهد باشیم.

اگر می خواهید یک مسافرت دل چسب در روزهای سرد زمستان داشته باشید ما به شما کشور عمان و بخصوص شهر مسقط و صلاله را پیشنهاد می دهیم. قطعا آب و هوای معتدل این کشور در فصل زمستان شما را شگفت زده می کند.

شهر مسقط، پایتخت عمان را بیشتر بشناسید

شهر مسقط به عنوان لنگرگاه بسیاری از کشتی های یونانی در دنیای قدیم، امروزه پایتخت یکی از زیباترین کشورهای عربی است. عمان که طی سالیان متوالی خود را از بسیاری از تنش های سیاسی و اقتصادی حاکم در منطقه دور نگه داشته است، هم اکنون خود را در سطح بین المللی معرفی می کند و حتی همه ساله و بخصوص در فصول سرد سال پذیرای بسیاری از مهمانان اروپایی است.

در این میان شهر ساحلی مسقط حال و هوای دیگری دارد. شاید هیچ چیزی بهتر از این نباشد که پایتخت یک کشور در مجاورت سواحل معروفی همچون ساحل دریای عمان یا دریای عرب قرار داشته باشد. زمانی که مهم ترین بخش از تجارت، اقتصاد، سیاست، فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در یک شهر به عنوان پایتخت قرار می گیرد و با زیبایی های طبیعت در می آمیزند، می توان گفت یک بهشت واقعی روی زمین به وجود می آید.

بندرخیران، زیباترین بندر عمان

عمان در سالیان اخیر بخش قابل توجهی از سرمایه خود را به بندر خیران اختصاص داده است. این بندر امروزه به عنوان زیباترین بندر کشور عمان شناخته  می شود. لوکس بودن ساختمان ها، رویایی تر از آن چیزی است که در وصف و گفتار بگنجد.

باید به عمان رفت و آن همه زیبایی را در آنجا مشاهده کرد. برای اینکه وارد بندر خیران شوید باید ابتدا به بندر مارینا بروید. بهتر است در زمان طلوع آفتاب در این بندر حاضر شوید، در غیر این صورت شانس تماشای تمام جاذبه های ریز و درشت را از دست خواهید داد.

دلفین ها شما را در این سفر کوتاه و دل انگیز همراهی می کنند. آسمان آبی و شفافیت بسیار زیادی که این منطقه دارد باورکردنی نیست. قایق هایی که در آب های ساحلی شناور هستند همگی خبر از شور و اشتیاق گردشگرانی دارند که از نقاط مختلف جهان برای بازدید از جاذبه های این بندر رویایی آمده اند.

به هر طرف که نگاه می کنید دریاست! گویی کشور عمان را با آب ها و دریاها به همراه بنادری می شناسند که مرکز رفت و آمد قایق ها و کشتی های تجاری هستند.

آنچه که در عمان خواهید دید

تور گردشگری عمان به معنای ورود به یک شهر ژنده پوش نیست، بلکه به معنای سفر به یک کشور کوچک با امکاناتی بی نظیر است. جاذبه های تاریخی، رستوران های لاکچری، کافه های هوشمند، گل های اطلسی، هتل های لوکس و زیبا، سواحل صخره ای و مواردی از این قبیل را می توانید در این کشور عربی ببینید.

در مسافرت به عمان علاوه بر گشت و گذار در بندر خیران می توانید از قلعه جلالی، مسجد جامع سلطان قابوس، قلعه میرانی، دروازه و دیوار مسقط، رستوران و مجموعه رفاهی الخیران، مجسمه کندر سوز، باشگاه غواصی عمان، موزه عمان، موزه کودکان عمان، بازار مطرح، موزه عمان و فرانسه، موزه خانه الزبیر، شهر نزوی؛ دژ نخل و قلعه بهلاء نیز بازدید کنید که هر یک به نوبه خود یک جاذبه گردشگری با شکوه قلمداد می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *