آشنایی با 13 حقیقت جالب درباره شهر یکاترینبورگ روسیه


یکاترینبورگ چهارمین شهر بزرگ روسیه از نظر جمعیت است و پایتخت منطقه اورال است. این شهر در مرکز قاره اوراسیا، در مرز اروپا و آسیا، بیش از ۱۶۰۰ کیلومتری شرق مسکو واقع شده است. یکاترینبورگ شهری است با صحنه هنر و موسیقی پر جنب و جوش که قابل مقایسه با کلان شهرهای روسیه است. این مرکز در طول جنگ جهانی دوم یک قطب صنعتی ضروری بوده است. یکاترینبورگ فراز و نشیب های زیادی را در طول تاریخ تجربه کرده است. در ادامه، برخی از حقایق جالب در مورد شهر یکاترینبورگ را شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

۱-امپراتوری روسیه در یکاترینبورگ پایان یافت

در سال ۱۹۱۸ تزار نیکلاس رومانوف و همسرش الکساندرا و فرزندانشان اولگا، تاتیانا، ماریا، آناستازیا و الکسی توسط بلشویک اعدام شدند. محل اعدام، خانه ایپاتیف، اکنون “کلیسایی بر روی خون” است که به افتخار رومانوف ساخته شده بود. با مرگ این خانواده، امپراتوری روسیه و سلطنت تزارها پایان یافت و ملت روسیه به کشور جدید کمونیستی رانده شدند. یک تئوری توطئه همیشگی وجود دارد که ادعا می کند آناستازیا از این مصیبت جان سالم به در برد.

۲-یکاترینبورگ، شهر فرهنگ

چندین رویداد فرهنگی در مکان های مختلف در شهر یکاترینبورگ برگزار می شود. مرکز فرهنگی جوانان اورال غالباً کنسرت های جاز و راک، نمایش ها، مسابقات، جشنواره ها، سخنرانی ها، نمایشگاه های کتاب و مجالس ادبی را برگزار می کند. شرکت کنندگان در چندین باشگاه گفتگو در مورد هنر و فرهنگ مدرن صحبت می کنند.

بازدید کنندگان در محله های یکاترینبورگ فرصتی عالی برای پرسه در فضای شهری روسی در آغاز قرن نوزدهم را دارند. هر تابستان، در طول جشنواره استنوگرافیا، خیابان های یکاترینبورگ به موضوع شگفت انگیز هنر خیابانی تبدیل می شوند. صدها هنرمند از روسیه و دیگر کشورها برای شرکت در این جشنواره به این شهر می آیند.

برای سفر به روسیه و تجربه بازدید از شهرهای این کشور پهناور، با خرید تور روسیه الماس چالوس با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت سفر خود را آنلاین برنامه ریزی کنید.

شهر یکاترینبورگ روسیه - Yekaterinburg۳-جنگ های باند مافیایی در دهه ۱۹۹۰

باند بدنام اورالماش توسط مافیوس های محلی در جستجوی سود مالی تأسیس شد. آن ها در ابتدا کنترل مشاغل کوچک را در محله های اطراف خود آغاز کردند. اما انحلال اتحاد جماهیر شوروی منجر بی ثباتی گسترده­ای در کشور شده بود. به همین سبب این گروه مافیایی به سرعت به قدرت بسیاری دست یافت. در مدت زمان کوتاهی، یکاترینبورگ گرفتار جنگ های خشونت آمیز برسر زمین شد. دشمنان اصلی باند اورالماش باند مرکزی بود.

هر باند، متوفی خود را در گورستان های جداگانه در مناطق مختلف شهر به خاک سپردند. اکنون می توانید از آرامگاه های اعضای مافیای بدنام، بازدید کنید. روی سنگ قبر آن ها با تصاویر حقیقی حکاکی شده و با ویژگی های مشخص آن ها تزئین شده است. یکی «متخصص پرتاب چاقو» بود و دیگری «مهارت های مهلک مبارزه با مشت» را داشت. امروزه هنوز برخی از مراکز خرید، هتل ها و آب میوه ها متعلق به اعضای سابق باندهای مافیایی هستند.

 

۴-یکاترینبورگ اولین شهر صنعتی در روسیه

از لحاظ تاریخی، فلزکاری یکی از بزرگترین صنایع یکاترینبورگ بود. یکاترینبورگ اولین شهر در روسیه بود که صنعتی شد. اهمیت آن هنگامی بیشتر شد که “راه آهن سراسری سیبری” این شهر را به سیبری متصل کرد. در سال ۱۸۲۰ از بام آهنی ساخته شده در یکاترینبورگ برای پوشاندن سقف خانه های پارلمان در انگلیس استفاده شد. برای ساخت برج ایفل پاریس از فولاد اورال و از مس منطقه نیز برای ساخت مجسمه آزادی نیویورک استفاده شد.

۵-این شهر دارای هنر خیابانی برای افراد کم بینا است

هنر بریل ابتکاری بین استنوگرافیا و آژانس خلاق پاسیبل مستقر در مسکو است. هدف آن ایجاد فرصتی برای تعامل گسترده تر نابینایان با شهر و جامعه است. هنر بریل در یکاترینبورگ، داستان سه فرد کم بینا را روایت می کند که در صنایع مربوطه خود به برتری دست یافتند.

از میان هتل های الماس چالوس، با رزرو آنلاین ارزان هتل روسیه بهترین و مقرون به صرفه ترین هتل را برای اقامت خود انتخاب کنید.

شهرهای بزرگ روسیه - Yekaterinburg۶-یکاترینبورگ در زمان جنگ جهانی دوم یک مکان مهم بود

در طول جنگ جهانی دوم، یکاترینبورگ به دلیل داشتن کارخانه های تولید محلی و تولید فلز، به یک قطب مهم صنعتی تبدیل شد. بیشتر صنعت در مسکو و سنپترزبورگ به این شهر منتقل شد تا جنگ وقفه ای در کار آن ها ایجاد نکند. همچنین یکاترینبورگ از بخش قابل توجهی از مجموعه آثار هنری با ارزش موزه ارمیتاژ محافظت کرد. هنگامی که بیشتر آثار موزه برای نگهداری به این شهر منتقل شد.

۷-یکاترینبورگ به عنوان پایتخت سازه گرایانه روسیه لقب گرفته است

با وجود ساختارهای سازنده برجسته فراوان در اطراف شهر، به راحتی می توان درک کرد که چگونه شهر نام مستعار خود را گرفته است. در امتداد مسیر اصلی شهر، چندین ساختمان سازه گرا، از جمله هتل نمادین ایست (Iset Hotel)، به عنوان بخشی از مجموعه شهرک چکیست وجود دارد.

۸-مجسمه شیگیر(Shigir)، قدیمی ترین سازه چوبی جهان

قدیمی ترین مجسمه چوبی شناخته شده جهان در یک باتلاق پوده در رشته کوه اورال پیدا شده است. قدمت این چوب حدود ۱۱۵۰۰ سال است. این مجسمه دو برابر هرم بزرگ جیزه، سه برابر بابل و پنج برابر خرابه های شهر باستانی پترا، قدمت دارد. مجسمه  شیگیر به یک قطب توتم شباهت دارد و می توان آن را در موزه منطقه ای سوردلوفسکی یافت.

۹- زادگاه بوریس یلتسین است

بوریس یلتسین اولین رئیس جمهور روسیه از اولین شهر اورال بود. او به خوبی توانست جای خود را در دولت روسیه تثبیت کند. بوریس یلتسین در واقع در یک مزرعه در اطراف شهر بزرگ شده بود و درنهایت برای تحصیلات عالی به شهر نقل مکان کرد. او قبل از انتقال به مسکو به حزب کمونیست محلی پیوست و به ارتقای درجه بالایی دست یافت. جایی که او یک مقام ارشد کمونیست و در نهایت اولین رهبر دولت آزاد شد.

۱۰-یکاترینبورگ اولین ایستگاه اصلی در راهن سراسری سیبری

یکاترینبورگ که به شرق به ولادی‌وستوک می رود، اولین ایستگاه اصلی در مسیر قطار افسانه ای است، که “پنجره­ای به آسیا” نامیده می شود. از مسکو تقریباً کمتر از یک هفته طول می کشد تا به ولادی‌وستوک برسید. در نتیجه، بسیاری از مسافران تصمیم دارند این سفر حماسی با قطار را با چند روز اقامت در یکاترینبورگ لذت بخش تر کنند.

با خرید ارزان ترین بلیط هواپیما الماس چالوس سفر خود را همین حالا تنها با چند کلیک آنلاین برنامه ریزی کنید.

Yekaterinburg - شهر-یکاترینبورگ۱۱-پیرمرد بوکاشکین یکاترینبورگ را به خانه خود صدا می کند

پیرمرد بوکاشکین، میراثی از هنر خیابانی را در شهر یکاترینبورگ به جا گذاشت. او یک هنرمند بوهمیایی نمادین از دوران اتحاد جماهیر شوروی بود. پیرمرد بوکاشکین به دلیل عجیب و غریب بودنش در کل شهر شناخته می شد. او جانی دوباره به فضای مرده در مرکز شهر بخشید و اغلب با حمل بالالایکا و تنبور و زنگوله هایی را که روی کلاه خود بسته بود. وی در اطراف شهر پرسه می زد و در نهایت به شخصیتی فرقه ای بسیار دوست داشتنی تبدیل شد که نفوذش فراتر از محدوده شهر یکاترینبورگ بود.

۱۲-قدرمت زیاد کوه های اورال

رشته کوه اورال در حدود ۲۵۰-۳۰۰ میلیون سال قدمت دارد. اورال یکی از معروف ترین کوه های بسیار قدیمی بر روی زمین به شمار می رود. این رشته کوه عظیم از شمال به جنوب کشور روسیه عبور می کند و نماد سنتی از مرز اروپا و آسیا است. اورال همچنین سرشار از بسیاری از مواد معدنی و سنگ های قیمتی و منبع مهم صنعتی برای شهر یکاترینبورگ است.

۱۳-یکاترینبورگ، شهر ورزش

یکاترینبورگ یک مرکز ورزشی پیشرو در روسیه است. در این شهر بیش از ۱۷۰۰ مکان ورزشی شامل ۱۶ استادیوم، بیش از ۴۰۰ سالن ورزشی داخلی و ۴۵ استخر وجود دارد. یکاترینبورگ یکی از ۱۱ شهر روسیه است که میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ و جشنواره بین المللی هواداران است. در سال ۲۰۲۳، یکاترینبورگ میزبان یونیورسیاد تابستانی جهانی (World Summer Universiade) خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *