۱۲ کاری که نباید بعد از بازگشایی در پارک های ملی انجام دهید۱۲ کاری که نباید بعد از بازگشایی در پارک های ملی انجام دهید

پشت پرده خواستگاری از دختران معلول


روزنامه همدلی – مظاهر گودرزی: برای پسر‌ها دوران خدمت سربازی گاهی شبیه به یک توقف است. انگار که دو سال از زندگی متوقف می‌شود، بنابراین خیلی‌ها به دنبال راهی هستند که از آن فرار کنند. راه‌های قانونی هم کم نیست، یکی از آن‌ها این است که با یک دختر معلول جسمی-حرکتی ازدواج کنند و معافیت موقت بگیرند، معافیتی که می‌توانند بعد از پنج سال آن را تبدیل به معافیت دائم کنند، در میانه این پنج سال از هر جایی که این ازدواج منجر به طلاق شود، پسر باید به سربازی برگردد، بنابراین در صورت نبود هیچ راه دیگری شاید تنها امکانِ به تعویق انداختن خدمت سربازی یا گرفتن معافیت همین راه باشد.

پشت پرده خواستگاری از دختران معلول

حالا کم نیستند پسر‌هایی که به طمع بهره بردن از این امکان قانونی و سربازی نرفتن اقدام به دادن چنین پیشنهادی به دختر‌های معلول می‌کنند، پیشنهادی که از آن بوی سوءاستفاده به مشام می‌رسد، در واقع استفاده ابزاری از دختری که خود محدودیت حرکتی دارد. آن‌ها گاهی با نگاه عاشقانه قدم جلو می‌گذارند، اما در پسِ آن نیت دیگری دارند و گاهی با صراحت لهجه قصدشان را می‌گویند. این مسئله ممکن است برای هر دختری که به هر دلیلی دارای محدودیت حرکتی است، اتفاق افتاده باشد، اما معمولا به دلایل زیادی از آن چیزی نمی‌گویند، درست برعکسِ «محیا راد» که شجاعت گفتن آن را داشت.

او در حساب توئیتری خود نوشت «طی این چند سال که شرایط جسمی من تغییر کرد، چهار نفر از من خواستگاری کردن. هر چهار نفر هم یک نیت مشترک داشتن؟!، معافیت. اگر با کسی ازدواج کنن که مشکل جسمی داشته باشه و اسمش توی سامانه بهزیستی ثبت شده باشه از خدمت معاف می‌شن.»

همه چیز از یک حادثه شروع شد

حالا من راوی قصه «محیا» هستم، او که مانند خیلی‌های دیگر امکان راه رفتن روی پا‌های خودش را تجربه کرده بر اثر سقوط از ارتفاع در سن ۱۹ سالگی توان حرکتی پاهایش را از دست داد، توانی که به گفته خودش «برای بازگرداندن آن خیلی تلاش کرد»، اما هیچ وقت آن را به دست نیاورد، حداقل تا لحظه اکنون برایش میسر نشده است. او از روز‌های سخت بعد از آن سقوط می‌گوید، روز‌هایی که حتی پزشک‌ها هم گمان نمی‌کردند بهای سنگینی داشته باشد، به او گفته بودند بعد از سه الی شش ماه مجدد می‌تواند راه برود، اما او می‌گوید «بعد از شش سال تلاش برای بازگرداندن توان حرکتیِ از دست رفته، سعی کردم واقعیت را بپذیرم. حتی سلول‌های بنیادی هم تزریق کردم، اما نشد.»

حالا از آن شش سال دو سال هم می‌گذرد. «محیا» امروز ۲۷ سال دارد، دانشجوی مقطع ارشد حقوق بین‌الملل در مشهد است و البته دیگر از نشستن بر روی ویلچر خجالت نمی‌کشد.

چیزی که بخش زیادی از افراد دارای محدودیت حرکتی با آن رو‌به‌رو هستند، همین استفاده کردن از ویلچر است. آن‌ها در چنین شرایطی گاهی خجالت می‌کشند و گاهی غرورشان اجازه نمی‌دهد کسی به ویلچر آن‌ها به قصد کمک دست بزند. نگاه‌های همراه با ترحم هم در این میان از همه چیز برای آن‌ها بدتر است. «محیا» می‌گوید: «گاهی که می‌دیدم مردم جلوی من سلامتی‌شان را به خاطر معلول بودن من شُکر می‌کردند ناراحت می‌شدم، بنابراین درمان همیشه برایم اولویت بود.

می‌خواستم مجدد راه بروم، نمی‌خواستم از ویلچر استفاده کنم، همیشه می‌گفتم همه امور زندگی را کنار می‌گذارم و درمان را انجام می‌دهم، اما از اواخر سال ۹۶ که آخرین مرحله درمان را انجام دادم و نتیجه‌ای حاصل نشد، خسته شدم، آنجا بود که گفتم الان باید زندگی‌ام اولویت باشد.»

او ادامه می‌دهد: «یک جور‌هایی دیگر خسته شده بودم، نه خرید می‌رفتم، نه سینما. از خانه بیرون نمی‌رفتم، هیچ تفریحی نداشتم، حتی با ماشین که بیرون می‌رفتم ویلچر را نمی‌بردم که یک موقع کسی نفهمد من از ویلچر استفاده می‌کنم. حتی وقتی که خواستم بعد از دو سال وقفه درس را مجدد شروع کنم، نمی‌خواستم با ویلچر به دانشگاه بروم، چون خجالت می‌کشیدم.

هم بحث ترحم بود و هم قضاوت، نمی‌خواستم با قضاوت افراد روبه‌رو شوم، این‌که توضیح بدهم چه اتفاقی برایم افتاده است، کلافه‌ام می‌کرد. اما بعداً شرایط جدید خودم را قبول کردم، به خودم گفتم من مجرم نیستم که بخواهم خجالت بکشم. به خودم گفتم اگر کسی من را نمی‌پذیرد و اگر از دوستی و معاشرت با من خجالت می‌کشد، بهتر است آن‌ها اطراف من نیایند، نه این‌که من خودم را محدود کنم.»

پیشنهاد ازدواج با نیت معافیت از خدمت سربازی

پشت پرده خواستگاری از دختران معلول

همین بازگشت مجدد به زندگی سبب شده است او خیلی جسورانه درباره اتفاق‌های زندگی‌اش بگوید، گاهی به قول خودش او را به هم می‌ریزد، ولی معتقد است این اتفاق برای خیلی از دختر‌هایی که شرایطی مانند او دارند رخ می‌دهد. اتفاق‌هایی که شاید بعضی از آن‌ها تحت شرایطی چنین پیشنهاد‌هایی را قبول کنند. از او درباره توئیتی که نوشته بود پرسیدم.

از این‌که تا به حال چند مورد پیشنهاد ازدواج داشته که بعداً مشخص شده که نیت دیگری در پشت آن وجود داشته است؛ نیت معافیت از خدمت سربازی. «محیا» که از دوران گوشه‌گیری‌اش گذشته و امروز خیلی فعال و سرحال نشان می‌دهد، بدون گفتن نام و نشانی از آن‌ها چنین چیزی را تایید می‌کند.

می‌گوید «مدتی قبل کسی که خانواده من را می‌شناخت، با مادرم تماس گرفت، از تمایل من به ازدواج پرسیده بود، همین مسئله برای ما عجیب بود، اما من، چون تجربه مشابهی از قبل داشتم بیشتر جویا شدیم، وقتی اصرار آن‌ها با پرسش‌ها و پیگیری مادرم همراه شد، به صراحت گفتند که برای چنین چیزی (گرفتن معافیت) قصد دارند ازدواج کنند.» او معتقد است «هیچ احساسی این طور موقع‌ها به آدم دست نمی‌دهد، جز احساس این‌که کسی بخواهد از تو سوءاستفاده کند.»

از کلامش معلوم است از یادآوری آن پیشنهاد کمی برافروخته شده، اما همچنان ادامه می‌دهد که «بار‌ها گفته‌ام کسی معلول است که ذهن محدودی داشته باشد، من فرقم با بقیه این است که فقط راه نمی‌روم، این چه پیشنهادی است که به یک دختر با محدودیت حرکتی داده می‌شود؟ همین مسئله سبب شد که عصبانی شوم و آن توئیت را بنویسم.»

وقتی که داشت ماجرای نوشتن توئیت‌اش را می‌گفت، تجربه‌های قبلی‌اش در این باره را نیز مطرح کرد، راستش با احتیاط آن ماجرا را هم جویا شدم، چیزی که کمی با اتفاق اخیر متفاوت بود. این بار کسی با ابراز علاقه سعی می‌کند که نیت خود برای معاف شدن را دنبال کند. اما با مخالفت‌های «محیا» روبه‌رو می‌شود. «محیا» می‌گوید: «من آن روز‌ها شرایط امروز را نداشتم، گوشه‌گیرتر بودم و تصور ازدواج با محدودیتی که دارم برایم متصور نبود.

اما اصرار‌های بی‌امان ایشان که از هم دانشگاهی‌هایم بود دائم تکرار می‌شد. در نهایت وقتی متوجه شد من موافق نیستم، به صراحت نیت خودش را گفت تا شاید راهی پیدا کرده باشد، حتی ابراز کرد هرچقدر پول بخواهی مسئله‌ای نیست. اما به شدت ناراحت شدم، با آن شرایطی که داشتم کاملا برخورنده بود.»

به نظر می‌رسد دختر‌های زیادی که معلولیت دارند با چنین پیشنهاد‌هایی روبه‌رو می‌شوند. شاید خیلی از آن‌ها هم به دلایل زیادی حتی با علم به نیتی که پشت این درخواست ازدواج وجود دارد، این پیشنهاد‌ها را قبول کنند، و این بخش از ماجرا از همه چیز آزاردهنده‌تر است. از سویی دیگر با وجود چنین نیت‌هایی و با داشتن چنین تجربه‌هایی که دختر معلول با آن مواجه می‌شود، چطور می‌تواند به صداقت ابراز علاقه کس دیگری پی ببرد؟‌

می‌خواهم زندگی کنم

پشت پرده خواستگاری از دختران معلول

حالا ۲۸ مرداد ۹۹ که برسد هشت سال از آن اتفاق می‌گذرد، او معتقد است «محیا»‌ی بعد از آن حادثه را بیشتر دوست دارد، می‌گوبد: «نه این‌که از معلولیتی که برایم پیش آمده خوشحال باشم، اما پیش از این نگاهم به مسائل خیلی سطحی بود، اما امروز جهان و انسان را عمیق نگاه می‌کنم، بیشتر کتاب می‌خوانم و برای خودم یک کتابخانه درست کرده‌ام، می‌خواهم به همه آن‌هایی که مشکل من را دارند بگویم که من لحظات سخت آن‌ها را تجربه کرده‌ام، اما به زندگی برگشته و حالا تنها کاری که نمی‌کنم شاید فقط همان راه رفتن با پای خودم باشد.»

او بر خلاف روز‌های اول که گوشه‌گیر بود و از خانه بیرون نمی‌رفت، امروز خودش رانندگی می‌کند، با دوستانش بیرون می‌رود، علیرغم این‌که خودش معتقد است «من مغرور بودم، هنوز هم کمی هستم.»، اما امروز برای استفاده از ویلچر خجالت نمی‌کشد و حتی از دیگران کمک هم می‌خواهد، همین سبب شده است که از خانه فاصله بگیرد، علیرغم همه مشکلاتی که معابر شهری برای تردد یک فرد معلول و کسی که از ویلچر استفاده می‌کند دارد، او می‌خواهد در شهر هم زندگی کند.

همچنان به خرید کفش آل استار‌هایی که دوست‌شان دارد می‌رود و اجازه نداده است که معلول شدن او را از زندگی دور کند. با وجود معلولیت تجربه پرواز با پاراگلایدر و همچنین غواصی دارد و خودش را برای دفاع از پایان‌نامه‌اش آماده می‌کند، می‌خواهد از «کرامت انسانی و حقوق افراد دارای معلولیت در اسناد حقوق بشری» بگوید. از خانواده‌اش ممنون است، از مادرش بسیار یاد می‌کند که او را حمایت کرده، حالا «محیا راد» بعد از سال‌های اولیه آن اتفاق، از روزمرگی خارج شده، برای خودش برنامه‌ریزی دارد، می‌گوید «شاید مهاجرت کنم.»

مشاور املاک چه وظایفی را بر عهده دارد؟


برترین‌ها: همه ما می‌دانیم که از انتخاب ملک و زمین برای خرید و یا اجاره گرفته تا زمانی که پای قرارداد بنشینیم وجود مشاورین املاک می‌تواند تا چه اندازه مؤثر و مهم باشد. معمولاً در ذهن همه ما کار‌ها و وظایف مشخصی برای مشاورین املاک مشخص شده و بر اساس همان تصورات نیز از آن‌ها کمک می‌خواهیم. این در حالی است که شاید ماجرا کمی متفاوت‌تر و کلی‌تر از چیزی باشد که فکر می‌کنیم. در این مطلب تصمیم داریم به وظایف مشاور املاک بپردازیم و شما را با موارد دقیقی از این شغل آشنا کنیم.

درباره مشاور املاک

به طور کلی باید بگوییم که مشاورین املاک در چهار بخش کلی قابل مشاورین املاک فروشنده، خریدار، دوطرفه و همین‌طور کارگزاران معاملات قابل دسته‌بندی هستند. دسته اول مربوط به کسانی می‌شوند که می‌توانند در پروسه اجاره و یا فروش یک ملک همراه و کمک‌کننده باشند. دسته دوم، اما به مشاوران املاکی گفته می‌شود که در پروسه خرید ملک به خریداران کمک می‌کنند.

مشاور املاک چه وظایفی را بر عهده دارد؟

مشاوران دوطرفه نیز همان‌طور که از نامشان مشخص است موظف هستند که به هر دو طرف معامله با صداقت و درستی راهنمایی و مشاوره دهند. به همین دلیل نیز طبیعی است که کار این نوع از مشاوران به مراتب سخت‌تر خواهد بود.

دسته آخر که به کارگزاران معاملات مربوط می‌شود در واقع نمایندگان خریدار و یا فروشنده به حساب می‌آیند. کارگزاران معاملات هیچ‌گونه تعهد محرمانه‌ای با طرفین معامله ندارند، بلکه به صورت قانونی و بدون در نظر گرفتن منافع هیچ‌کدام از طرفین فعالیت می‌کنند.

وظایف مشاور املاک

به طور کلی شغل مشاور املاک از ابعاد بسیار متفاوتی برخوردار است و به همین دلیل هم باید اعتراف کرد که اصلاً نمی‌توان آن را در میان مشاغل ساده جای داد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مشاور املاک حفظ و رعایت اخلاقیات است. برای آنکه بتوان به روند درست و سالمی از مشاوره املاک پرداخت باید صداقت، عدالت، رازداری و همین‌طور امانت را در نظر داشت و به گونه‌ای رفتار کرد که منافع هر کدام از طرفین به نوبه خود حفظ شود.

علاوه بر این یکی دیگر از وظایف مشاور املاک را می‌توان در احراز سمت و هویت دو طرف معامله خلاصه کرد. یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در این حوزه رخ می‌دهد این است که افراد بسیاری خود را به عنوان وکیل، ولی و… جا می‌زنند و با این کار نیز به کلاه‌برداری می‌پردازند. به همین دلیل هم هست که احراز هویت دو طرف در چنین شرایطی اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. در این میان این مشاور املاک است که باید به چنین نکات و مسائلی توجه کند. با این ویژگی، ممنوع‌المعامله نبودن هر کدام از طرفین نیز قابل‌تشخیص خواهد بود. در واقع مشاورین املاک موظف هستند که به اصطلاح اهلیت دو طرف معامله را بررسی و تائید کنند. این یعنی ببینند که آیا طرفین توانایی قانونی برای دارا شدن حق و یا اعمال و اجرای آن را دارند یا خیر.

برای این کار هم ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین راه بررسی اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی طرفین هم در ابتدای کار و هم در زمان تنظیم قرارداد خواهد بود. با این حال گاهی به غیر از این موارد، مدارک شناسایی دیگری نیز به فراخور موقعیت درخواست خواهد شد.

مشاور املاک چه وظایفی را بر عهده دارد؟

از دیگر وظایف مشاورین املاک می‌توان به این اشاره کرد که باید مورد معامله را نیز به طور کامل بررسی نمایند. این یعنی فرد باید مطمئن شود که ملک موردنظر دارای سند رسمی مالکیت بوده و کاملاً صحیح و بدون هیچ قلم‌خوردگی است. در چنین شرایطی اگر هر نوع مورد مشکوکی مشاهده شد باید توضیحات سند به طور کامل بررسی کرد. در این موقعیت مشاورین املاک باید سند مالکیت را با بنچاق آن تطبیق داده و از صحت آن مطمئن شود. بررسی سال صدور سند و تمامی اطلاعات تکمیلی آن نیز از جمله مواردی است که می‌توان به عنوان وظایف مشاورین املاک از آن نام برد.

در این میان یکی دیگر از مواردی که باید در جهت صحت ملک توسط مشاورین املاک بررسی شود وضعیت ملک مورد معامله است. این یعنی مشاور املاک باید متوجه شود که ملک در حال حاضر تخلیه و یا در تصرف است. علاوه بر این دریافت اصل اجاره‌نامه از فروشنده در رابطه با معاملات اجاره و همین‌طور بررسی تاریخ انقضای اجاره نیز مواردی است که در ذیل وظایف مشاورین املاک قرار می‌گیرد.

در کنار تمامی این‌ها به انضمام بسیاری از موارد حقوقی در رابطه با صحت قرارداد، ملک و شرایط طرفین، عناوین دیگری همچون قیمت‌گذاری ملک، بازبینی قیمت نهایی، بررسی جزئیاتی اعم از ابعاد و تأسیسات خانه، بررسی و مشاوره در حوزه رفع معایب خانه، حضور در محل و تهیه تصاویر مناسب برای آگهی‌های فروش و یا اجاره ملک، استفاده از تبلیغات اینترنتی، برنامه‌ریزی برای بازدید مشتریان، مذاکره در رابطه با شرایط قرارداد و همین‌طور مبالغ پیشنهادی، برنامه‌ریزی برای جلسه نهایی عقد قرارداد، بازبینی پرونده‌های قرارداد، به‌روزرسانی آگهی‌های آنلاین و… نیز از وظایف مشاورین املاک به شمار می‌آیند.

بازگشایی پروازهای دبی و پرتکل های موردنیاز آن


بعد از چند ماه سردرگمی چه برای آن هایی که می خواستند برای تفریح به دبی سفر کنند و چه آن هایی که برای ادامه دادن کارهای تجاری شان راهی این شهر در امارات متحده عربی بودند و ناکام ماندند بالاخره خبرهای خوبی از شرکت هواپیمایی ماهان و شرکت هواپیمایی امارات به گوش می رسد. همان طور که می دانیم راه هوایی امارات یکی از مهم ترین کریدورهای هوایی در جهان است که بسته بودن آن در ماه های اخیر، ضربه مهلکی را به بدنه گردشگری و حمل و نقل هوایی وارد کرد. در حال حاضر، بعد از نزدیک به ۶ ماه از حضور میهمان ناخوانده و منحوس کرونا این فرصت دست داده تا با بازگشایی پروازهای دبی بتوان دوباره از طریق شاهراه های هوایی به این شهر سفر کنیم. در این مطلب به چند و چون این بازگشایی مجدد و آن چه که برای سفر به دبی نیاز داریم می پردازیم.

اطلاعیه مهم شرکت هواپیمایی امارات برای ورود گردشگران به دبی

مطالب مرتبط:
سفرنامه دبی و شرکت در نمایشگاه ATM 2019 دبی
سفر به دبی در کریسمس، فرصتی که نباید از دست بدهید!
جمعه سیاه در دبی چه خبر است؟

طبق آخرین اطلاعیه های منتشر شده، فرودگاه های دبی از تاریخ ۱۷ ژولای ۲۰۲۰ میلادی مصادف با تاریخ ۲۷ تیر ۱۳۹۹ هجری شمسی به روی گردشگران باز می شود و پروازها دوباره از سر گرفته می شود. طبق آخرین جلساتی که هیئت امنا دبی و امیر این شهر در پی تعطیلی چند ماهه این شهر توریستی- تجاری به همراه داشته است، تصمیمی دال بر بازگشایی پروازهای دبی گرفته شد که البته در آغاز با مخالفت هایی همراه بود و بعد از مشورت با متخصصین این امر، نتیجه ای که حاصل شد، همراه بودن پروازهای دبی با رعایت پرتکل های بهداشتی سازمان بهداشت جهانی و همچنین پرتکل هایی که شرکت هواپیمای امارات و قوانین ورود و خروج به این شهر گذاشته است همراه است. مجموعه هایی از پرتکل های بهداشتی و اسنادی که ثابت کند مسافران مبتلا به ویروس کرونا نیستند از بندهای این مجموعه هستند و هر کس که می خواهد چه به عنوان توریست و چه با مدارک اقامت می خواهد از مرزهای هوایی وارد دبی شود باید از این پرتکل پیروی کنید.

پرتکل بهداشتی برای ورود به فرودگاه های دبی

تاریخ ۲۷ تیر ماه مصادف با ۱۷ ژولای ۲۰۲۰، فرودگاه دبی پذیرای مسافران و گردشگران از کشورهای دیگر به این شهر است اما ورود به این شهر تابع شرایطی است؛ اول از همه، باید گفت که سفر به دبی در پی بازگشایی پروازهای دبی شرایط سنی ندارد و برای همه آزاد است. همه مسافران دبی می دانند که ورود به این شهر نیازمند ویزا است. شما می توانید برای دریافت ویزای دبی در زمان ورود به فرودگاه اقدام به اخذ ویزا کنید و یا از طریق سفارت امارات در کشور خودتان اقدام به دریافت ویزا کنید. البته لازم به ذکر است که شهروندان ایرانی که در ایران اقامت دارند باید قبل از آغاز سفرشان، به سفارت امارات بروند و نسبت به دریافت ویزا دبی اقدام کنند.

بیمه مسافرتی با پوشش بیماری کرونا

یکی دیگر از اسنادی که باید به همراه داشته باشید، بیمه مسافرتی است. در بسیاری از سفرهایی که به کشورهای دیگر و در زمان مختلف انجام داده اید، حتما از شما خواسته شده تا برای دریافت بیمه مسافرتی قبل از سفر اقدام کنید اما در حال حاضر برای سفر به دبی باید بیمه مسافرتی داشته باشید که بیماری کوید ۱۹ را هم پوشش دهد. در صورتی که نتوانستید و یا تمایل به دریافت این بیمه مسافرتی نداشته اید می بایست قبل از شروع سفر به دبی تعهد بدهید که در صورت ابتلا به ویروس کرونا در مقصد، در صورت نیاز و تشخیص، تمام هزینه های درمان و یا قرنطینه سازی به عهده خود شخص است. در صورتی که بیمه مسافرتی با پوشش بیماری کرونا را دریافت کرده اید باید برگه آن را در بخش پذیرش (Check in) به همراه داشته باشید.

انجام آزمایش PCR مورد تایید دولت

اول از همه به خاطر داشته باشید که از نظر هواپیمایی امارات، آزمایش PCR شما تنها تا ۹۶ ساعت از زمان پرواز به دبی اعتبار دارد. اگر از یکی از کشورهای فهرست زیر از زمان بازگشایی پروازهای دبی به این شهر سفر می کنید، باید یک گواهی آزمایش PCR را که دولت شما آن را تایید کرده به همراه داشته باشید تا هواپیمایی امارات به شما اجازه پرواز با هواپیمایی امارات را بدهد. باز هم یادآور می شویم که آزمایش PCR تنها ۹۶ ساعت از زمان پرواز باید فاصله زمانی داشته باشد. مسافران کشورهایی که می خواهند با پرواز امارات وارد دبی شوند و می بایست زمان شروع پرواز به آزمایش منفی تایید شده از طرف دولت کشورشان نیاز دارند عبارت اند از:

 • افغانستان
 • مصر
 • هند
 • ایران
 • نیجریه
 • پاکستان
 • فیلیپین
 • روسیه
 • سودانگ
 • تانزانیا
 • آمریکا؛ فرودگاه های هیوستون (IAH)، فرودگاه فورت ورث دالاس (DFW)، سان فرانسیسکو (SFO)، فورت لادردال (FLL)، اورلاندو (MCO). البته این قانون شامل حال کالیفرنیا، فلوریدا و تگزاس و مسافران این ایالات که می خواهند از هواپیمایی امارات برای سفر به دبی استفاده کنند نیز می شود. اگر در زمان ورود به شهر دبی آزمایش PCR را انجام داده اید می بایست تا زمان آماده شدن جواب آن در قرنطینه بمانید. در صورتی که آزمایش تان منفی بود، سپس می توانید به طور آزادانه از هتل بیرون بیایید و گشت و گذار در دبی را شروع کنید در غیر این صورت اگر جواب آزمایش تان مثبت بود باید طبق قوانین و پرتکل های دبی در قرنطینه بمانید.

در مورد مسافران پروازهای اتصالی چطور؟

همه مسافران حتی آن دسته از مسافران پروازهای اتصالی دارند و تنها می خواهند بین مسیرشان در دبی توقف کنند نیز باید فرم خوداظهاری وضعیت پزشکی را تکمیل کنند و در زمان پذیرش، فرم را به مسئول مربوطه در فرودگاه ارائه دهند. اما در صورتی که دبی مقصد شما است می بایست فرم تعهد رعایت اصول بهداشتی را کامل کنید و به محض ورود، فرم را به مامور سازمان بهداشت دبی تحویل دهند.

اطلاعیه شرکت هواپیمایی ماهان درباره سفر به دبی

برای کسانی که تمایل دارند از خدمات شرکت هواپیمایی ماهان برای سفر به دبی استفاده کنند، خبر خوب این است که می توانند با پروازهای مستقیم دبی-تهران-دبی از تاریخ ۲۷ تیر ۱۳۹۹ به این شهر سفر کنند. لازم به ذکر است که تمامی مسافران که دارای ویزای توریستی، بیزنس و اقامت معتبر هستند باید با خود تست کرونا PCR را به همراه داشته باشند. مسافران دبی می بایست از طریق مراکز نام برده  آزمایش PCR را انجام دهند:

 • بیمارستان عرفان نیایش (تهران)
 • آزمایشگاه پاتولوژی ایران (تهران)
 • آزمایشگاه کاویان (تهران)
 • آزمایشگاه نوبل (اصفهان)
 • آزمایشگاه یاران (اصفهان)
 • مرکز پیوند اعضای بیمارستان ابوعلی سینا (شیراز)

یکی از نکاتی که مستحق تکرار دوباره است این است که با پروازهای ماهان به دبی در پی بازگشایی پروازهای دبی باز نیازمند این هستید که آزمایش PCR شما از مرز ۹۶ ساعت نگذشته باشد. به یاد داشته باشید که ورودی ها و خروجی های پروازهای ماهان از سه فرودگاه بین المللی دبی انجام می شود و امکان دارد در زمان ورود به فرودگاه به طور تصادفی از بعضی مسافران آزمایش PCR گرفته می شود و مبلغ ۳۶۰ درهم از مسافر دریافت می شود.

تاییدیه کد اقامت ICA

برای دریافت کد ICA و همراه شدن با بازگشایی پروازهای دبی باید از طریق این سایت اقدام به دریافت کد کنید و کد دریافت شده را در زمان ورود به فرودگاه به همراه داشته باشید. قبل از پرواز، مدارک شما چه مسافران مقیم هستید و چه ویزای گردشگری دارید، به امارات ارسال می شود و باید به خاطر داشت که احتمال دارد با این که مسافر مقیم باشید و کد ICA هم داشته باشید موفق به پرواز به دبی نشوید و مجوز برای ورود شما صادر نشود. خسارتی که بر اثر دریافت نکردن مجوز ایجاد می شود به عهده خود مسافران است. از به همراه داشتن بار دستی به درون کابین خودداری کنید. هیچ مسافری حق ورود بار دستی به داخل کابین را ندارد و مسافران باید در زمان دریافت کارت پرواز، تمام بارهای خود را به بخش بار تحویل دهند. دقت داشته باشید که تمام موارد اشاره شده در بندهای فوق شامل حال مسافرانی که از خدمات CIP و سالن تشریفات استفاده می کنند هم می شود.

جوانسازی صورت در یک جلسه


برترین‌ها: همه افراد ترجیح می‌دهند که صورتی زیبا و جوان داشته باشند، چیزی که با گذر زمان و افزایش سن نیز دستخوش تغییرات زیادی نشود و همیشه شفاف و بدون چین و چروک باقی بماند. در این میان علم پزشکی و زیبایی، روش‌های بسیاری را ابداع کرده که با کمک آن‌ها می‌توان پوستی شفاف و جوان داشت. در این میان با شما هستیم تا به معرفی و بررسی برخی از روش‌های جوانسازی صورت در یک جلسه بپردازیم.

تزریق ژل

یکی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های جوانسازی صورت در یک جلسه استفاده از تزریق ژل است. این روش با کمک فیلر و یا پرکننده‌ها و حجم دهنده پوستی صورت می‌گیرد که ساختاری مشابه ژل دارند و می‌توانند در جوانسازی پوست تأثیرگذار باشند. با کمک تزریق این نوع از ژل‌ها می‌توان حجم از دسته صورت را بهبود بخشید و یا چین و چروک‌ها را نیز برطرف کرد. علاوه بر این بسیاری از افراد نیز با کمک تزریق ژل به شکل‌دهی انحنا‌های سطحی یا همان کانتور صورت نیز می‌پردازند.

جوانسازی صورت در یک جلسه

جهت مشاوره رایگان با دکتر پیروان و بهرمندی از ۲۰ درصد تخفیف کلیک کنید.

به طور کلی کاربرد‌های تزریق ژل را می‌توان در مواردی دسته‌بندی کرد:

 • حجم دهی صورت: در بسیاری از مواقع فیلر‌های پوستی و تزریق ژل می‌تواند در برجسته‌تر کردن و همین‌طور حجم دهی بخش‌هایی از صورت مانند لب، چانه، گونه و… مورداستفاده قرار بگیرد.
 • برطرف کردن چین و چروک: یکی دیگر از مزایا و کاربرد‌های استفاده از روش تزریق ژل برطرف کردن چین و چروک‌های صورت است. به همین دلیل هم معمولاً تزریق ژل معمولاً در بخش‌هایی مانند لب‌ها، گونه‌ها، پلک‌ها و… صورت می‌گیرد. علاوه بر این باید بگوییم که تزریق ژل می‌تواند برای از بین بردن گودی و سیاهی زیر چشم، لیفت ابرو و همین‌طور برطرف کردن افتادگی پوست صورت نیز تأثیرگذار باشد.
 • زیبایی بینی: برخی از افراد برای زیبایی و همین‌طور اصلاح فرم بینی خود بدون نیاز به جراحی به سراغ استفاده از روش تزریق ژل می‌روند.
 • جوانسازی دست‌ها: یکی دیگر از کاربرد‌های استفاده از روش تزریق ژل جوانسازی دست‌هاست. فیلر‌های پوستی کمک می‌کنند که چین و چروک‌های پوست دست شما پر شده و جوان‌تر به نظر برسد. با این حال باید بگوییم که این روش توسط FDA هنوز تائید نشده است.

استفاده از روش تزریق ژل برای جوانسازی صورت در یک جلسه می‌تواند مزایای بسیاری را به دنبال داشته باشد. برای مثال نتیجه سریع و بلافاصله‌ای این روش یکی از اصلی‌ترین مزایای آن به شمار می‌آید. علاوه بر این عدم نیاز به جراحی، نداشتن دوره نقاهت و استراحت، درصد بالای رضایت، به دست آوردن نتایج طبیعی، عدم نیاز به داروی آرامش‌بخش، قابل اجرا بودن ظرف کمتر از نیم ساعت، قابلیت برگشت و اصلاح نتیجه، داشتن تأییدیه ایمنی و… نیز از دیگر مزایای استفاده از تزریق ژل برای جوانسازی صورت در یک جلسه به شمار می‌آید.

جوانسازی صورت در یک جلسه

تزریق بوتاکس

از دیگر روش‌های جوانسازی صورت در یک جلسه که معمولاً طرفداران بسیاری هم دارد تزریق بوتاکس است. بوتاکس در واقع سمی به نام بوتولینوم است که در زیر پوست تزریق شده و موجب فلج شدن عضلات آن ناحیه از صورت و دیر نتیجه از بین رفتن چین و چروک می‌شود. معمولاً پزشکان توصیه می‌کنند که بوتاکس بعد از هر چند ماه تمدید شود. به همین دلیل هم می‌توان گفت که معمولاً می‌توان به طور متوسط بین ۳ تا ۶ ماه بعد از تزریق، برای نوبت بعدی اقدام کرد.

معمولاً استفاده از این روش جوانسازی برای افراد مختلفی مثل افراد کمتر از ۱۸ سال، زنان باردار یا شیرده، بیماران قلبی عروقی حاد، بیماران ام اس یا نارسایی کلیه و… ممنوع شناخته می‌شود.

کاربرد‌های تزریق بوتاکس را می‌توان در این موارد خلاصه کرد:

 • درمان چین و چروک: با تزریق بوتاکس به زیر پوست می‌توان عضلات آن را فلج و شل کرده و در نتیجه چین و چروک‌ها را از بین برد.
 • از بین بردن میگرن: تزریق بوتاکس علاوه بر تأثیرات زیبایی می‌تواند از نظر درمانی و پزشکی نیز کاربرد‌هایی همچون از بین بردن نسبی میگرن را به دنبال داشته باشد.
 • بهبود تعریق: بسیاری از افراد با تزریق بوتاکس در نواحی مانند زیر بغل از تعریق پوست خود برای مدتی جلوگیری می‌کنند.

پلاسما تراپی

پلاسما تراپی نیز امروزه به عنوان یکی دیگر از روش‌های جوانسازی صورت در یک جلسه شناخته می‌شود. پلاسما تراپی در واقع درمان نوآورانه‌ای است که با دستگاه پلاسما جت به کار می‌رود. پلاسما جت با تولید پلاسما می‌تواند در انقباض سریع و تنگی فیبر‌های دور چشم در جوانسازی صورت تأثیرگذار باشد. علاوه بر این لکه‌های زیری پوست نیز با کمک این روش تا حدودی بهبود می‌یابند. این روش باعث خونریزی و یا ایجاد صدماتی برای بافت‌های مجاور نمی‌شود و به همین دلیل نیز طرفداران بسیاری را پیدا کرده است.

یکی از مزایای این روش مدت زمان کمک آن است. این یعنی شما می‌توانید جوانسازی صورت در یک جلسه را با کمک پلاسما چت، ظرف ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به پایان برسانید. البته پیش از شروع این فرآیند لازم است که چیزی حدود نیم ساعت زودتر در مطب حاضر شوید تا با کمک کرم‌های بی‌حسی موضعی، آمادگی لازم را برای استفاده از روش پلاسما تراپی پیدا کنید.

جوانسازی صورت در یک جلسه

جوانسازی صورت در یک جلسه

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۴۱۲۷۷۳
۰۹۳۵۰۵۳۸۸۶۸

تماس مسقیم با دکتر پیروان از ساعت ۱۸ تا ۲۰

۰۹۰۵۳۱۲۶۵۴۱

کاربرد پلاسما تراپی را می‌تواند در این عناوین خلاصه کرد:

 • کشیدن پوست صورت و بدن: با کمک روش پلاسما تراپی می‌توان کشیدگی‌هایی را بر روی پوست صورت و بدن ایجاد کرد و در جوانسازی آن نیز تأثیرگذار بود.
 • درمان آکنه: بسیاری از پزشکان پوست و زیبایی با تجویز روش پلاسما تراپی و پلاسما جت آکنه‌های بیماران را درمان می‌کنند.
 • اصلاح اثر زخم: پلاسما تراپی می‌تواند در بهبود و اصلاح اثر زخم‌هایی که نمی‌دانید با آن‌ها چه کنید نیز مؤثر باشد.
 • حذف خالکوبی: این روش برای کسانی که به دنبال راه‌هایی بی‌خطر و نتیجه‌بخش برای حذف خالکوبی خود می‌گردند می‌تواند بسیار مناسب و ایده‌آل باشد.
 • علامت‌های کشیدگی ناف: کشیدگی‌های ناف برای برخی از افراد بسیار آزاردهنده است و نمی‌دانند که چگونه می‌توان از شر آن خلاص شد. به همین دلیل نیز استفاده از پلاسما جت می‌تواند به عنوان یک راه درمان مؤثر در این باره شناخته شود.
 • حذف ضایعات و زائده‌های پوستی خوش‌خیم: بسیاری از پزشکان پوست و زیبایی برای از بین بردن زائده‌های پوستی خوش‌خیم از این روش کمک می‌گیرند.

جوانسازی صورت در یک جلسه

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی نیز به عنوان یکی دیگر از راه‌های جوانسازی صورت در یک جلسه شناخته می‌شود. به طور کلی باید بگوییم که کربوکسی تراپی عمل تزریق گاز دی‌اکسید کربن به زیر پوست صورت است. این گاز کاملاً بی‌ضرر است و به طور طبیعی نیز در بدن وجود دارد. به همین دلیل هم میزان تزریق آن به بدن به طور کامل بررسی و سنجیده می‌شود.

زمانی که این گاز بیش از اندازه مجاز به بدن شما وارد شود سیستم بدن آن را به عنوان کمبود اکسیژن تلقی می‌کند. به همین دلیل هم جریان خون در آن قسمت از بدن افزایش پیدا خواهد کرد. به دنبال آن نیز افزایش جریان خون می‌تواند باعث افزایش رسیدن به مواد مغذی شده و در نهایت نیز به ترمیم سلولی پوست بیانجامد.

باید این را نیز اضافه کنیم که موارد منع استفاده از روش کربوکسی تراپی به عنوان یکی از روش‌های جوانسازی صورت در یک جلسه شامل افرادی همچون زنان باردار، بیماران سرطانی، بیماران دیالیزی، بیماران مبتلا به نارسایی کلیه، بیماران مبتلا به مشکلات مغزی، بیماران مبتلا به کم‌خونی و… می‌شود.

کاربرد‌های کربوکسی تراپی در نواحی مختلفی از بدن صورت خواهد گرفت:

 • جوانسازی پوست: کربوکسی تراپی می‌تواند در جوانسازی بخش‌هایی همچون پلک، پوست صورت، گردن، پست دست‌ها و… نتیجه‌بخش باشد.
 • از بین بردن تیرگی دور چشم: بسیاری از پزشکان با تشخصی استفاده از روش درمانی کربوکسی تراپی، تیرگی‌های دور چشم را نیز از بین می‌برند.
 • از بین بردن زخم ناشی از آکنه: از بین رفتن زخم آکنه معمولاً مدت طولانی زمان می‌برد. به همین دلیل هم کربوکسی تراپی می‌تواند در این میان مؤثر واقع شود.
 • برطرف کردن خطوط دور دهان و خنده: بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که هر چه سریع‌تر از شر خطوط خنده خود خلاص شوند. به همین دلیل نیز استفاده از روش کربوکسی تراپی می‌تواند برای آن‌ها تأثیرگذار باشد.
 • لاغری: این روش حتی به عنوان یکی از محبوب‌ترین روش‌های لاغری نیز شناخته می‌شود، چراکه قدرت و توانایی بسیار خوبی برای مواجهه با چربی‌های مقاوم بدن نیز دارد. به همین دلیل هم بعد از تزریق دی‌اکسید کربن به ذخایر چربی، این گاز به اسیدکربنیک تبدیل شده، سلول‌های چربی را آزاد کرده و یا در خود حل می‌کند.
 • از بین بردن ترک پوست: کربوکسی تراپی می‌تواند در کاهش ترک‌های پوستی و یا حتی کم‌رنگ کردن آن‌ها نیز مؤثر باشد. این روش چربی‌های زیر پوستی را تجزیه کرده و اکسیژن‌رسانی می‌کند. به همین دلیل نیز در بهبود ترک‌های پوستی تأثیرگذار خواهد بود.

جوانسازی صورت در یک جلسه

جهت مشاوره رایگان با دکتر پیروان کلیک کنید.

جوانسازی صورت در یک جلسه

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۴۱۲۷۷۳
۰۹۳۵۰۵۳۸۸۶۸

تماس مسقیم با دکتر پیروان از ساعت ۱۸ تا ۲۰

۰۹۰۵۳۱۲۶۵۴۱

جوانسازی صورت در یک جلسه

جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید کنید.

@Dr.peirovan

جوانسازی صورت در یک جلسه

خیابان شهید مطهری، نرسیده به خیابان شریعتی، نبش کوچه شیوا، ساختمان پزشکان شماره ۱۵۵، واحد ۹

با غم‌هایت رفیق شو، افسردگی‌ات را در آغوش بگیر


برترین‌ها: توصیه‌ها درباره «افسردگی» فوقِ کلیشه‌ای‌ست، اما این مطلب نگاهی تازه به افسردگی و افسرده‌ها دارد. از همین جهت هم این مطلب که با دخل و تصرف از وب‌سایت ترجمان گردآوری شده است، مطلب قابل‌توجهی است.

با اینکه در سال‌های اخیر دانش عمومی دربارۀ این افسردگی رو به گسترش بیشتر شده، اما هنوز خیلی مانده است تا بدانیم چطور باید با آن مبارزه کنیم، تا آن روز، بهترین توصیه این است: تاب بیاورید. زنده بمانید. جز تجربۀ طولانی‌مدت خودم از افسردگی و آنچه از مطالعۀ تجربیات دیگران گرد هم آورده‌ام، هیچ مرجع دیگری در پس این پیشنهادها نیست.

چطور افسرده باشیم: یک جزوۀ آموزشی شخصی

بیدار شدن

برای بسیاری از افسردگان، بیدار شدن بدترین اتفاق روز است. از دل ضمیر ناخودآگاه که بیرون می‌آیی، کاملاً بی‌دفاعی. گاهی یک لحظه همه‌جا سفید می‌شود و از خودت می‌پرسی: «تمام شد؟ رها شدم؟» بعد دوباره هول و هراس در تنت رسوخ یا از جانت فوران می‌کند. نمی‌دانم برایش چکار می‌توانی بکنی، جز اینکه آماده‌اش باشی. و بخش «خوابیدن» را در ادامه ببین.

از تخت‌خواب بیرون آمدن

مخمصه‌ای مهیب. شاید بهترین راه آن باشد که یک زنگ هشدار بدصدا و بلند را طرف دیگر اتاق بگذاری. برای وقتی که دوباره به تخت‌خواب برگردی، که لابد برمی‌گردی، باید دکمۀ «خاموشی موقت» (snooze) داشته باشد. بالاخره پس از بار سوم یا چهارم، سعی کن بروی حمام و آب سرد روی صورتت بپاشی. «مهم‌ترین کاری که آدم افسرده می‌تواند بکند این است: لباس بپوشد!» عجیب است، ولی جواب می‌دهد.

جلوگیری از تبدیل خانه‌ات به شهری طوفان‌زده

 جارو زدن، گردگیری، لباس‌شستن، عوض‌کردن ملحفه‌ها، شستن ظرف‌ها، پخت‌وپز، خرید؛ این‌ها همان‌قدر سخت‌اند که تمام‌کردن ماراتون بوستون برای یک آدم عادی غیرافسرده اما ورزش‌نکرده دشوار است. بعضی چیزها یادت می‌رود، بعضی چیزها را گم می‌کنی، بعضی چیزها از دستت می‌افتد، بعضی چیزها را این‌طرف و آن‌طرف می‌پاشی، بعضی چیزها را می‌شکنی، دائم به این چیز و آن چیز می‌خوری. از دست خودت عصبانی نباش: یادت باشد که داری شکنجه می‌شوی، یک شکنجۀ نامرئی و بی‌صدا و وحشیانه. حق داری که تا حدی بی‌خیال بعضی کارها بشوی.

آب

نگذار تشنه بمانی. زیاد، و با برنامه‌ای مرتب، آب بنوش. صبر نکن که تشنه شوی. ادرارت باید بی‌رنگ باشد، نه اینکه به وضوح رنگی باشد.

غذا

افسرده که باشی همه‌چیز سخت می‌شود، حتی خوردن. بعلاوه، چون جنب‌وجوش خاصی هم نداری، به این سادگی‌ها اشتها پیدا نمی‌کنی. من وقتی افسرده‌ام معمولاً خیلی وزن کم می‌کنم.

خوردن که سخت باشد، پخت‌وپز محال می‌شود، پس یک عالَم میان‌وعده داخل یخچال داشته باش. ولی میان‌وعده‌های سالم: حمص، ماست یونانی، پنیر کلبه، تخم‌مرغ‌های آب‌پز سفت، کرۀ بادام‌زمینی، بیسکویت‌های غلّات کامل، کرفس، هویج، میوه.

ورزش

حداقل پیاده‌روی کن. از همسر یا شریک زندگی یا دوستان یا آشنایان یا حتی کسی که برای این کار استخدامش می‌کنی بخواه که تو را از خانه بیرون بکشد یا حتی به باشگاه ببرد. هر روز کمی ورزش هوازی کن، یعنی ورزش‌هایی که با انجامش نفس کم می‌آوری.

چطور افسرده باشیم: یک جزوۀ آموزشی شخصی

خواب

داروهای خواب‌آور شاید مفید باشند، ولی فقط موقتاً. این داروها در درازمدت اعتیادآور می‌شوند. کمی ورزش در طول روز ممکن است مفید باشد. چیزی دیگری که می‌شود امتحان کرد، موسیقی است. همچنین یک ساعت یا نیم ساعت قبل خواب، آرام بنشین (یا اگر عادت کرده‌ای، تند قدم بزن) و به یک موسیقی آرام‌بخش گوش بده. معمولاً بدون زحمت زیاد خوابت می‌برد، اما نیمه‌شب یا با طلوع آفتاب بیدار می‌شوی و دیگر نمی‌توانی بخوابی. زیاد بیدار توی تخت دراز نکش. بلند شو و کمی تند قدم بزن یا به موسیقی گوش بده یا سعی کن مطالعه کنی. آن لحظات، جهنمی‌اند.

چطور افسرده باشیم: یک جزوۀ آموزشی شخصی

دوستان

از دوستانت بخواه که مرتب به تو ایمیل بزنند، تماس بگیرند یا سر بزنند: تعدادی هر روز، تعدادی یک روز در میان، تعدادی یک یا دو بار در هفته، بسته به اینکه چقدر صمیمی هستید. تماستان می‌تواند مختصر و کوتاه باشد، اما باید منظم باشد. همان حرف‌های پیش‌پاافتاده هم خوب‌اند: «دوستت دارم». «تحمل کن». «امروز حالت چطوره؟» «بهتر میشه». «غذا خوردی؟» «زیاد به تو فکر می‌کنم». می‌توانند برایت تعریف کنند که چکار می‌کنند یا به چه فکر می‌کنند. یا می‌توانی هق‌هق گریه کنی. یا می‌توانید کنار هم ساکت بنشینید.

پول

در افسردگی، درک عمیق‌تری از آن حرف کارل مارکس پیدا می‌کنی که پول را یک قدرت اجتماعی به حساب می‌آورد. اگر ثروتمند نیستی، بهتر است وقتی که افسرده‌ای خریدهای سنگین غیرضروری نکنی. اگر خیلی هم وسوسه شدی، یا چیزی با قیمت خیلی خوب به تورت خورد، حداقل با دوستان یا روانکاوت مشورت کن.

چطور افسرده باشیم: یک جزوۀ آموزشی شخصی

داروها

پس از گذشت پنجاه سال، کارزارهای بازاریابی فشرده‌ای که میلیاردها دلار خرج برداشته‌اند، و ده‌ها میلیارد دلار سودی که شرکت‌های داروسازی به جیب زده‌اند، هنوز هم اصلاً روشن نیست که داروهای ضدافسردگی اثربخش‌تر از دارونماها هستند یا نه. فقط سود یک دسته افراد از استفادۀ گستردۀ داروهای ضدافسردگی را می‌شود ثابت کرد، آن‌هم مدیران و سرمایه‌گذاران شرکت‌های دارویی است.

 تحریک مغناطیسی مغز (تی‌ام‌اس)، کتامین

تحریک مغناطیسی مغز تحولی جدید و بسیار امیدبخش است. حدود ۲۰ دقیقه یک جریان مغناطیسی به مغز القاء می‌شود. درمانی سرپایی است، نیازمند بیهوشی نیست، حافظه از دست نمی‌رود، عوارض دیگری هم ندارد. عیب‌هایش چیست؟ از لحاظ آماری، به اندازۀ الکتروشوک‌درمانی مؤثر نیست، باید شش هفته هر روز انجام شود، و بیمه‌های کمتری هزینۀ آن را می‌پردازند.

کتامین، یک داروی جالب با خاصیت روان‌گردانی و بیهوش‌کنندگی، جدیدترین قلم در این میان است  کتامین نتایج چشم‌گیری در بهبود افسردگی داشته است. البته گران است و همه‌جا پیدا نمی‌شود، اما اگر هیچ‌چیز دیگر برایت فایده نداشت، دربارۀ این هم تحقیق کن.

بستری شدن

در کل، بستری شدن مختص آن‌هایی است که هیچ چارۀ دیگری ندارند یا تحت کنترل نیستند. اگر از وحشت داری قالب تهی می‌کنی، یا برعکس، حتی نمی‌توانی کلامی به زبان بیاوری، یا جداً به فکر خودکشی هستی، حتماً دنبال آن باش که در بیمارستان پذیرش شوی. در غیر این موارد، اگر در محیط‌های آشنای خودت باشی برایت بهتر است.

خودکشی

تقریباً همۀ افسرده‌ها مایلند دربارۀ خودکشی حرف بزنند.ولی به نظرم باید حرف دیگری به افسرده‌ها زد، با تأکید، با اقتدار، بارها و بارها، آن‌قدر که هیولای تمایلات افسردگی نومید شود، یعنی همۀ ایام: اگر طاقت بیاوری، بالاخره بهتر می‌شوی. این تقریباً یک حقیقت قطعی علمی است، که افسردگی‌ها عملاً همیشه خاتمه می‌یابند.

بهبود

بهبود یافتن از افسردگی حاد فرآیندی تدریجی است. ابلهانه‌ترین و عصبانی‌کننده‌ترین نصیحتی که معمولاً به افراد مبتلا به افسردگی می‌شود، در عین حال، درست‌ترین و آرامش‌بخش‌ترین نصیحت است: زمان التیام‌بخش است. البته اگر بخواهیم دقیق بگوییم، همیشه هم این‌طور نیست، ولی اکثر اوقات هست.

و یک تسلای دیگر: شاید فکر کنی که چنین تجربۀ هولناکی، تو را دچار یک‌جور اختلال استرسِ پس از آسیب روانی می‌کند، مستعد آنکه کابوس ببینی، و خاطره‌های آن شکنجه و ترس تکرارش دست از سرت برندارد، یا وسواس ذهنی‌ات شود. اما این‌طور نیست. صدالبته خسارت می‌بینی. ولی در نهایت، دوباره خودت می‌شوی، رها از چنگ افسردگی، در دامان ناشادی‌های روزمره.

رعایت پرتکل های بهداشتی در هتل ها در گذار از کرونا


استفاده از مطالب مجله گردشگری و توریستی الی گشت فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت به الی گشت تعلق دارد.

جوانسازی و زیباسازی صورت


برترین ها: با گذشت زمان و پیشرفت علوم پزشکی و سلامت، مفهوم زیبایی، از تغییرات موقتی صورت و بدن، به سمت تغییرات دائمی پیش رفته است. این‌روز‌ها انواع عمل‌های زیبایی، سیستم‌های مدرن پزشکی، دارو‌ها و محصولات جوان‌کننده در بازار وجود دارد که می‌تواند به‌عنوان راه‌حلی برای جوانسازی و زیباسازی صورت و بدن انسان استفاده شود.

صورت به‌عنوان مرکز زیبایی انسان، با گذر زمان ممکن است دچار تغییرات و مشکلاتی شود که تنها با دخالت کارشناسان حرفه‌ای زیبایی و پزشکان بهبود پیدا می‌کند. با این حال تنوع راه‌های جوانسازی آن‌قدر زیاد است که ممکن است انتخاب بهترین روش، سخت و گیج‌کننده باشد. ما در برترین‌ها نگاهی خواهیم داشت به بهترین راه‌های جوانسازی و زیباسازی صورت، تا بتوانیم اطلاعات لازم را پیش از هر تغییر بزرگ و دائمی، در اختیار شما قرار دهیم.

جوانسازی و زیباسازی صورت

پیشگیری

یکی از ساده‌ترین و مؤثرترین راه‌های مقابله با پیری دست و صورت، اعمال روش‌های پیشگیرانه است که می‌تواند زمان آغاز مشکلات را تا چندین سال عقب بیندازد. در واقع با رعایت چندین راه‌حل ساده شما می‌توانید با بسیاری از تغییر‌های ناخوشایند روبرو نشوید.

مهم‌ترین مسائه در پیشگیری از پیری زودرس صورت، مصرف آب کافی و ویتامین‌های طبیعی است. این عمل ساده در طول سال‌های جوانی و میان‌سالی، از افتادگی، ترک و چین خوردن پوست صورت جلوگیری می‌کند. با بررسی کشور‌هایی مثل کره‌جنوبی و ژاپن متوجه خواهید شد که مصرف مواد گیاهی، دریایی و آب سالم، می‌تواند تأثیرات بسیار مهمی در زیبایی پوست ما و فرزندانمان داشته باشد. مصرف میوه و سبزیجات تازه، ماهی، نان گندم و دیگر مواد غذایی سالم مثل روغن زیتون، از ساده‌ترین راه‌های زیباسازی صورت به‌حساب می‌آید.

جوانسازی و زیباسازی صورت

استفاده از مواد آرایشی سالم، شستشوی شبانه پوست صورت و شستشوی لوازم آرایشی که با صورت ارتباط مستقیم دارند، از مواردی است که می‌تواند روند پیری صورت را به تعویق بیندازد. در نظر داشته باشید که کارشناسان تغذیه، بهترین اشخاصی هستند که می‌توانند در زمینه پیشگیری از پیری زودرس و زیباسازی صورت، راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار دهند.

تکنیک‌های آرایشی

چند سالی هست که تکنیک‌های آرایشی خاص و موقتی در بین کاربران اینترنتی مشهور شده و در سایت‌های مختلف منتشر می‌شود. این تکنیک‌ها اغلب با روش‌های ساده آرایشی، سعی به پوشاندن مشکلات کوچک و بزرگ صورت دارند.

موضوعی که باید در استفاده از این روش محدود در نظر گرفت، هزینه زمانی، جانی و مالی تحمیل‌شده به اشخاص است. این روش در بلندمدت، از تمامی روش‌های درمانی و ترمیمی گران‌تر خواهد بود و البته اثری موقتی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. علاوه بر این استفاده از مواد آرایشی نامرغوب نیز به مشکلی بزرگ برای علاقه‌مندان به این روش تبدیل‌شده است.

جوانسازی و زیباسازی صورت

ماسک‌های طبیعی

بسیاری از مواد غذایی طبیعی می‌توانند به راهی ساده و ارزان‌قیمت برای بهبود پوست و جوانسازی صورت تبدیل شوند. این مواد غذایی به راحتی در دسترس ما قراردارند و البته هزینه‌ای ناچیز را در مقایسه با محصولات آرایشی گران‌قیمت، به ما تحمیل می‌کنند.

خیار، پوست خیار، گوجه، عسل، ماست طبیعی و گلاب از جمله مواد طبیعی و سالمی هستند که می‌توانند به‌عنوان ماسک زیبایی و جوان‌کننده، استفاده شوند. این مواد را می‌توانید صورت مستقیم یا با استفاده از گاز و دستمال‌کاغذی روی صورت بگذارید. زمان و نوع ماده، بستگی به سلیقه و نوع پوست صورت دارد. در نظر داشته باشید که برای جلوگیری از حساسیت‌های احتمالی، بهتر است پیش از مصرف این مواد، مقداری از آن را روی قسمتی از پوست صورت آزمایش کنید.

جوانسازی و زیباسازی صورت

دارو‌های جوانسازی

یکی از خصوصیات اصلی مواد آرایشی جوان‌کننده و پوشاننده صورت، موقتی بودن آن است. این روش کم‌وبیش پر هزینه می‌تواند در بازه‌های زمانی کوتاه، سودمند باشد، اما به‌عنوان یک راه حل درمانی طولانی‌مدت، کاربرد خاصی ندارد. این موضوع را در نظر بگیرید که بسیاری از مواد آرایشی، خود از عوامل پیری زودرس و تغییرات ظاهری ناخوشایند به‌حساب می‌آیند.

با پیشرفت علم پزشکی، دارو‌های جوان‌کننده به بازار ایران روانه شده‌اند. دارو‌های جوانسازی ایرانی و خارجی زیادی در بازار موجود هستند که می‌توانند در موارد نه چندان شدید، راه حلی کم‌هزینه و کم خطر محسوب شوند. با این حال سودجویی اشخاص باعث شده تا در توانایی این دارو‌ها اغراق شود.

امکان معرفی بسیاری از دارو‌هایی زیبایی در این مقاله وجود دارد، اما خرید و نحوه مصرف دارو‌ها باید زیر نظر پزشک انجام شود. درصورتی‌که مشکلات پوستی و زیبایی صورت شما، در حد متوسط قرار دارد، بهتر است با یک پزشک متخصص زیبایی در زمینه تجویز دارو‌های هماهنگ با شرایط خود، مشورت کنید. مصرف خودسرانه دارو‌های جوان‌کننده و زیبایی، می‌تواند خطراتی جبران‌ناپذیر را به شما وارد کند.

درمان با لیزر، نور و رادیو فرکانسی صورت

استفاده از نور درمانی، لیزر و رادیو فرکانسی در صورت انسان، می‌تواند ساخت و ترشح کلاژن را تا سطح بسیار زیادی افزایش دهد. کلاژن پروتئینی است که در تمامی بدن انسان از جمله عضلات، استخوان‌ها، پوست و مو وجود دارد. کمبود این ماده تأثیر مستقیم در افتادگی صورت، چین‌وچروک و دیگر مشکلات پوست و مو دارد.

آر اف (رادیو فرکانسی) یک روش مدرن و ساده برای افزایش سطح کلاژن و بهبود قابلیت ارتجاعی پوست صورت به‌حساب می‌آید. این روش بسیار کم خطر می‌تواند نرمی و صافی پوست شما را به صورت ملموس، بهبود ببخشد. درصورتی‌که افتادگی صورت و چین‌وچروک پوست در حد متوسط باشد، این روش یکی از بهترین روش‌های پیشنهادی برای درمان و بهبود شرایط مذکور است.

قبل از درمان رادیو فرکانسی، برای احساس بهتر بیمار، از پماد‌های خنک‌کننده استفاده می‌شود. با حرکت دستگاه شما ممکن است یک احساس بسیار ناچیز در پوست خود داشته باشید. هرچند این احساس آن‌قدر ضعیف است که می‌توان آر اف را یکی از کم‌خطرترین روش‌های درمانی پوست صورت دانست.

جوانسازی و زیباسازی صورت

در این روش با توجه به تولید گرما در اعماق پوست، بافت‌های پوستی نیز ترمیم می‌شوند. گرمای تولیدشده توسط دستگاه به صورت کنترل‌شده اعمال می‌شود و تاکنون مشکل خاصی را برای مراجعین به وجود نیاورده است. درمان معمولاً ۱۰ تا ۶۰ دقیقه زمان می‌برد و بر اساس تجویز، نیاز به تکرار دارد.

در نظر داشته باشید که این روش درمانی، در کنار لیزر و لایه‌برداری، یک روش مؤثر برای بیمارانی است که از سطح متوسطی از افتادگی و چروک برخوردارند. تشخیص سطح و نیاز به استفاده از روش‌های مختلف با نظر مستقیم پزشک انجام می‌شود.

لایه‌برداری پوست صورت

درصورتی‌که درمان با لیزر و امواج رادیویی، شما را می‌ترساند، یکی از ساده‌ترین راه‌های بهبود شرایط، جوانسازی و زیباسازی پوست صورت، استفاده از روش‌های شیمیایی لایه‌برداری است. در این روش کارشناس زیبایی یا پزشک، با استفاده از موادی خاص و اغلب اسیدی، لایه بیرونی و مرده پوست را از صورت جدا می‌کنند.

لایه‌برداری تکنیک‌های مختلفی دارد. با نظر شما و مشاوره پزشک متخصص پوست و زیبایی، راه حل مناسب برای پوست شما انتخاب می‌شود تا میزان لایه‌برداری در سطح کنترل‌شده و مورد تأیید شما قرار داشته باشد.

این روش یک راه حل ساده و کم‌خطر برای بهبود شرایط پوست صورت است. یکی از مشکلات معمول لایه به ردای، حساسیت به مواد و دارو‌های استفاده شده است که ممکن است تا چند روز، پوست صورت شما را درگیر کند. در اغلب موارد این مسائل زودگذر هستند و مشکل خاصی را نیز برای مراجعه‌کننده ایجاد نمی‌کنند.

تزریق بوتاکس، کلاژن، چربی و اسید

تزریق مواد مختلف به پوست ممکن است در نگاه اول، ترسناک باشد. بااین‌حال اگر این تزریق در مراکز درمانی قانونی و زیر نظر پزشک انجام شود، میزان خطر تا حد بسیار زیادی پایین می‌آید.

جوانسازی و زیباسازی صورت

بوتاکس یک پروتئین خالص و طبیعی است که در جامعه پزشکی سابقه‌ای ۲۰ ساله دارد. تزریق بوتاکس معمولاً خطری برای دیگر اعضای بدن ندارد و تنها به ناحیه مورد عمل محدود می‌شود. این تزریق بدون نیاز به بی‌هوشی انجام می‌شود و میزان مشکلات پس از تزریق بسیار ناچیز است.

با بررسی ۲۰ ساله تزریقات زیر پوستی، خطر چندانی برای مراجعه‌کنندگان مشاهده نشده است. بااین‌حال این موضوع را باید در نظر داشته باشید که بدن انسان‌ها با هم تفاوت‌های زیادی دارد و عکس‌العمل هر انسان به مواد مختلف، ناشناخته است.

جراحی

جراحی را می‌توان آخرین راه درمانی برای زیباسازی صورت دانست. جراحی‌های پوست صورت، بینی، لب و فک در سال‌های اخیر به محبوبیت زیادی بین جوانان ایرانی رسیده است. موضوعی که شاید بیشتر از اینکه به حل مشکلات زیبایی مرتبط باشد، به تنوع‌طلبی جوانان ارتباط دارد.

این روش در صورت وجود مشکلات عمده و شدید در چهره فرد، می‌تواند روشی کارآمد و کم و بیش کم‌خطر باشد. هرچند این موضوع باید در نظر گرفته شود که هر نوع جراحی عمومی، ممکن است جان انسان را به خطر بیندازد. مراجعه به پزشکان معتمد و درمان در مراکز درمانی معتبر، ساده‌ترین راه برای کاهش خطرات جراحی زیبایی صورت است.

جوانسازی و زیباسازی صورت

جراحی‌های زیبایی به‌صورت کلی به دو دسته تغییردهنده و ترمیم‌کننده تقسیم می‌شوند. در اکثر موارد، جراحی‌های ترمیمی به بهبود شرایط پوست صورت و افتادگی پلک‌ها محدود می‌شود. تغییرات نیز به‌صورت عمده در بینی، گونه و فک اعمال می‌شود.

این موضوع را در نظر داشته باشید که تشخیص بهترین راه‌درمانی شما با نظر مستقیم پزشک و البته تصمیم نهایی شما صورت می‌پذیرد. به‌طورکلی هرگونه روش ساده‌تر و کم‌خطر می‌تواند به‌عنوان گزینه آغازین در نظر گرفته شود. هرچند در موارد شدید، راهی جز درمان توسط عمل جراحی باقی نمی‌ماند.