5 جاذبه دیدنی در جزیره دومینیکا که متحیرتان خواهد کرد!


دومینیکا که نام رسمی آن  کشور مشترک‌المنافع دومینیکا است، جزیره زیبایی در کارائیب است که زیبایی های طبیعی آن همواره مسافران و طبیعت گردان فراوانی را به این منطقه می کشاند. دومینیکا دارای جنگل های سرسبز و بارانی متراکم، منظره های آتشفشانی زیبا، آبشارهای بلند و چشم نواز و سواحل زیبای ماسه ای است. جانوارن و گیاهان زیبا و منحصر به فردی در این منطقه زندگی می کنند از جمله طوطی امپراطور که تصویر آن بر روی پرچم دومینیکا نیز نقش بسته است. این جزیره زیبا که دومین چشمه آب گرم جهان از نشر وسعت را در خود جای داده است یکی از مقاصد گردشگری زوج های جوان و با توجه به طبیعت زیبا و بکری که دارد مقصدی مناسب برای ماه عسل است. در ادامه ۵ جاذبه زیبا و دیدنی دومینیکا را معرفی می کنیم.

رزرو آنلاین ارزان ترین بلیط پرواز دومینیکا و بهترین نرخ تور دومینیکا در الی گشت.

دومینیکا ۱-پارک های ملی دومینیکا

کشور دومینیکا دو پارک ملی دارد که هر دو از جاذبه های دیدنی این کشور هستند، پارک ملی مورن ترویس پیتون و  پارک ملی کابریت از نظر پوشش گیاهی و جانوری و زیبایی مناظر دو مکان دیدنی کشور دومینیکا هستند.

 پارک ملی کابریت

پارک ملی کابریت که جنگل های گرمسیری گسترده ای را در خود دارد در شمال غربی دومینیکا قرار گرفت است. این منطقه شامل سواحل زیبای مرجانی و صخره ای است که نه تنها مکانی دیدنی است بلکه برای غواصی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. جنگل های پارک ملی کابریت انبوه، زیبا و محل زندگی جانوران و پرندگان منحصر به فردی است. شما می توانید زیبایی این جنگل های گرمسیری را از ارتفاع مشاهده کنید و ترکیب رنگ آبی دریا، ‌ماسه های ساحل و صخره های مرجانی سیاه را در کنار گیاهان مردابی و سبزی جنگل گرمسیری مشاهده کنید. جنگل های گرمسیری این منطقه از کشور دومینیکا دارای پوشش گیاهی پهن برگ و سرخس های بزرگ و زیبایی است که مشاهده آنها در میان باران و سیلاب های دائمی و میان مرداب و گیاهان باتلاقی تجربه ای ویژه از سفر به طبیعت را برای شما به ارمغان می آورد.

پارک-ملی-کابریت در دومینیکاپارک ملی مورن ترویس پیتون

پارک ملی مورن ترویس پیتون مساحت گسترده ای را شامل می شود و بیش از ۱۷ هزار هکتار از جنگل های این کشور در این منطقه قرار گرفته است.  این پارک ملی در فاصله ۱۱ کیلومتری شهر روسئو واقع شده و آن را جواهر دومینیکا نامیده اند زیرا در میان جنگل های انبوه و گرمسیری خود چشمه های آب گرم، دره های مرموز، دریاچه و آبشارهای زیبایی را نهفته است. جنگل های این پارک مملو از گیاهان گرمسیری عظیم الجثه مانند سرخس ها و ارکیده های وحشی است، دریاچه های آب گرم با بخار آبی که اطراف آنها را فرا گرفته و دره های مه گرفته از جمله زیبایی های این جنگل ها است. دو آبشار معروف کشور دومینیکا یعنی آبشارهای ویکتوریا و ترافالگار فالز نیز در این محدوده واقع شده اند.

پارک ملی دومینیکا۲- دریاچه جوشان و غبار آلود

دریاچه بوئری یا دریاچه جوشان یکی از جاذبه های گردشگری دومینیکا است که در پارک ملی مورن ترویس پیتون واقع شده و منظره ای زیبا خلق کرده است. این دریاچه دومین دریاچه جوشان جهان از نظر بزرگی است و عرض آن ۶۳ متر تخمین زده می شود. رنگ سبز آب دریاچه، قرار گرفتن این دریاچه میان جنگل های انبوه گرمسیری و بخار آبی که اطراف این دریاچه را فرا گرفته فضایی زیبا و سحرانگیز به این منطقه بخشیده است. برای رسیدن به این دریاچه لازم است ۳ ساعت در میان جنگل های سرخس دار پارک ملی پیاده روی کنید. دمای این دریاچه که شکافی میان زمین برای خروج گازهای زیرزمینی است تا ۹۲ درجه نیز می رسد و به راستی دریاچه جوشان است.

دریاچه جوشان دومینیکا۳-  آبشار های دومینیکا

دو آبشار بزرگ و زیبا در جنگل های گرمسیری دومینیکا قرار دارد که جاذبه هایی دیدنی است.

آبشار ویکتوریا

بعد از حدود ۴۰ دقیقه پیاده روی مفرح و ماجراجویانه میان جنگل های پارک ملی مورن ترویس پیتون آبشار ویکتوریا مشاهده می شود. این آبشار از رودخانه سفید سرچشمه می گیرد و درون دریاچه  آب گرم فرو می ریزد.

آب رودخانه سفید به دلیل وجود املاح معدنی در آن سفید رنگ است و آب این آبشار نیز به همین دلیل رنگ شیری و سفیدی دارد، این بخش از جنگل و محدوده دریاچه آب گرم و آبشار نیز مانند سایر بخش های پارک ملی پوشش گیاهی و جانوری متنوعی دارد و زیبایی های طبیعی آن و مناظر خیره کننده اش برای گردشگران جذابیت فراوان دارد.

آبشار-ویکتوریاترافالگار فالز

ترافالگار فالز آبشارهای دوقلویی در میان جنگل های پارک ملی مورن ترویس پیتون است که به فاصله ۱۵ دقیقه از یکدیگر قرار گرفته اند، مسیر میان این دو آبشار و منظره ای که هنگام تماشای آن مشاهده می شود زیبایی های منحصر به فرد طبیعی این منطقه را نمایان می کند. در بازدید از این جاذبه گردشگری میوانید ‌جنگل انبوه، گیاهان عظیم الجثه، فوران آب آبشار بر روی صخره های پوشیده از خزه و پرندگان خاص این محدوده را مشاهده کنید. گردشگران برای بازدید از هر دو آبشار فاصله کوتاه میان آن دو را در میان جنگل قدم می زنند و این یکی از زیباترین پیاده روی ها در جنگل است که مسافران گزارش داده اند. در این محدوده چشمه های آب گرم و دریاچه های کوچک آب سرد نیز واقع شده و گردشگران با آبتنی در آن لذت گردش در جنگل های گرمسیری را دوچندان می کنند. این استخرهای طبیعی آب گرم و آب سرد در میان صخره ها و سنگ های گوگردی قرار گرفته و بسیاری آب گوگرد دار آن را دارای خواص شفابخش می دانند.

ترافالگار فالز دومینیکا۴- پایتخت دومینیکا

شهر روسئو، پایتخت کشور، یکی از شهرهای زیبای جهان است که رنگ های فراوان در ساخت ساختمان ها و خانه های سنتی آن در میان بافت اجتماعی سنتی و قدیمی بر این زیبایی افزوده است. کلیساها، بازارچه های فراوان، باغ های گل و موزه ها از جمله جاذبه های دیدنی روسئو است. آب و هوای کشور دومینیکا و شهر روسئو گرم و معتدل است و مقصد گردشگری مناسبی برای فصل زمستان به شمار می رود. این شهر به جاذبه های دیدنی دیگر دومینیکا نزدیک است و برای رسیدن به پارک ملی از آنجا عبور می کنند، آبشارهای دیدنی دومینیکا نیز در نزدیکی روسئو قرار گرفته است. معماری شهر تلفیقی از ساختمان ها و بازارها و اماکن سنتی و مدرن است و در کنار کلبه های سرخپوستی می توان بازارچه های مدرن و شلوغی را نیز مشاهده کرد.

۵-پارک زیرآبی و ساحل وسوا

سواحل دومینیکاسواحل زیبا و مرجان های سیاه دومینیکا معروف و مشهور است و همچنین این کشور یکی از جاذبه های گردشگری برای غواصان و دوستداران غواصی است. در ساحل وسوا پارک زیرآبی ساخته شده که یکی از بهترین مقاصد برای غواصان سراسر جهان است. غواصی در ساحل وسوا و این پارک زیرآبی آرزوی دوستداران غواصی است که با وجود فاصله کم از فرودگاه بین المللی آن یعنی پوئرتو پلاتا رفت و آمد به آن نیز به سهولت ممکن است. ساحل وسوا سرشار از زندگی و جنب و جوش است و همواره در آن رفت و آمد گردشگران و فروش مواد غذایی دستفروشان دیده می شود. دکه هایی که غذاهای محلی می فروشند، دستفروش هایی که انواع کالاهای محلی خود را به گردشگران عرضه می کنند و ساحل زیبایی که برای شنا کردن و تفریح مورد پسند گردشگران است از جاذبه های این شهر ساحلی است. کنیسه های قدیمی این شهر نیز دیدنی است.

اگر قصد سفر به این جزیره را دارید، مطلب راهنمای سفر به دومینیکا را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *