لاتاری چیست؟ چطور در لاتاری ثبت نام کنیم؟


لاتاری:

خب در این متن می خواهیم درباره ی لاتاری یعنی یکی از مطمئن ترین،آسان ترین و ارزان ترین راه مهاجرت به آمریکا صحبت کنیم.اگر نمی دانید لاتاری چیست و یا برای شرکت در آن مردد هستید یا سوالاتی درباره ی لاتاری برای شما پیش آمده است با ما در ادامه ی این متن همراه شوید.

در این متن میخواهیم به بررسی مفاهیمی مانند معنای لاتاری،شرایط ثبت نام در لاتاری،تاریخ لاتاری،بررسی شانس برنده شدن در لاتاری ،نحوه ثبت نام در لاتاری،مزایای لاتاری،مقایسه لاتاری با دیگر روش های مهاجرتی و … بپردازیم.

لاتاری چیست؟

اگر شما هم فکر می کنید برای رسیدن به اهدافتان و واقعی ساختن رویاهایتان نیاز به خروج از کشور دارید و یا کشور رویاهای خود را اینجا نمی بینید اما فراهم کردن هزینه خروج از کشور و مهاجرت برای شما غیرممکن به نظر می رسد امید خود را از دست ندهید و با ما همراه باشید تا در ادامه با یک راه مطمئن و ساده و کم هزینه برای مهاجرت آشنا شوید.

بله درست حدس زدید منظور ما همان لاتاری است.یکی از ویزاهای مهاجرت به آمریکا گرین کارت نام دارد که خب همان طور که می دانید شرایط دریافت آن چندان ساده نیست.وزارت امور خارجه آمریکا برای برقراری برابری میان نژادهای مختلف،جذب نیروی کاری و … هرساله یک قرعه کشی برگزار می کند و ازمیان اشخاصی که به صورت آنلاین در آن نام نویسی کردند تعدادی را انتخاب می کند و به آنها ویزای گرین کارت را می دهد تا به صورت رایگان به این کشور مهاجرت کنند.

لاتاری راحت ترین و کم هزینه ترین راه برای مهاجرت به آمریکا است و شما از این طریق می توانید همراه همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود به آمریکا مهاجرت کنید.البته شما باید دارای صلاحیت و شرایط مورد نظر باشید.

شرایط ثبت نام در لاتاری چیست؟چه کسانی مشمول این شرایط می شوند؟

خب اگر شما لاتاری را برای دریافت ویزای گرین کارت و مهاجرت انتخاب کرده اید لازم است شرایط این قرعه کشی را نیز بدانید.برای شرکت در لاتاری شما باید شرایطی را داشته باشید که این شرایط شامل ۲ مورد مهم و اصلی می شود:    ۱-محل تولد شما باید یکی از کشورهایی باشد که مجاز به ثبت نام در لاتاری است و لازم است بدانید کشور ما مجاز به ثبت نام در لاتاری می باشد.۲-شرط بعدی مدرک تحصیلی شما می باشد،نیاز است مدرک تحصیلی شما بالاتر از دیپلم باشد و اگر این شرط را ندارید میتوانید از شرط جایگزین آن یعنی داشتن ۲سال سابقه کار اخیرا در یکی از مشاغل مورد تایید لاتاری داشته باشید.

اگر شرایط بالا را دارید میتوانید برای ثبت نام در لاتاری اقدام کنید و امید داشته باشید خوش شانسی به شما رو کند.

لاتاریدلیل شروع لاتاری چه بود؟

هرساله در لاتاری ۵۰۰۰۰ ویزا به اشخاصی که تعداد مهاجران کمتری به آمریکا داشتند داده می شود.حالا چرا آمریکا لاتاری را برگزار می کند و چنین امکانی را به ما و دیگر مردم جهان می دهد؟                                             همان طور که در بالا هم اشاره کردیم دولت آمریکا لاتاری را برگزار می کند تا اشخاصی از کشورها و نژاد های مختلف را در کشور خود جای دهد.به همین علت کشورهایی که مهاجران زیادی به آمریکا دارند مجاز به شرکت در لاتاری نمی باشند.

شانس برنده شدن در لاتاری برای شما چقدر است؟

در ابتدا بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که دولت آمریکا چگونه از میان اشخاصی که در لاتاری شرکت می کنند برندگان را انتخاب می کند؟

دولت آمریکا از میان متقاضیان گرین کارت و شرکت کنندگان لاتاری ۱۲۵۰۰۰ نفر را به صورت تصادفی انتخاب می کند.یعنی از هر ۱۰۰ متقاضی یکی از آنها شانس برنده شدن در لاتاری را دارد اما خبرخوش اینکه شانس شما را میتوان بیشتر در نظر گرفت زیرا هرساله تعداد زیادی از متقاضیان به علت درست پر نکردن فرک لاتاری یا نداشتن مدارک کافی رد می شوند.

نهایتا ۵۵۰۰۰ متقاضی انتخاب می شوند که البته باید در مصاحبه ای منصوب به محاسبه لاتاری شرکت کنند و با ارائه مدارکشان ثابت کنند صلاحیت مهاجرت به آمریکا را دارند.

لاتاری

چگونه در لاتاری ثبت نام کنیم؟

تمامی مراحل ثبت نام در لاتاری رایگان می باشد و شما اگر به زیان انگلیسی مسلط باشید به راحتی سوالات موجود در فرم را پاسخ خواهید داد.همچنین نیاز به درج یک عکس در سایز و فرمت مشخص در فرم دارید.

به سوالات مذکور با صداقت کامل پاسخ دهید.  www.devlottery.state.gov شما باید در سایت رسمی لاتاری

زمان اعلام برندگان نیز در این سایت ذکر می شود.

مزایای لاتاری چه هستند؟

۱- اصلی ترین مزیت لاتاری این است که شما می توانید رایگان گرین کارت و ویزای اقامت در آمریکا را بدست بیاورید و همراه همسر و فرزندان ۲۱سال خود با  کم هزینه ترین روش ممکن مهاجرت کنید.

۲- شما و خانواده تان می توانید در آمریکا رایگان تحصیل کنید،کار کنید و استخدام شوید.

۳- شما می توانید در هر ایالتی از این کشور زندگی کنید و صاحب زمین باشید.

۴- مزیت دیگر لاتاری این است که شما می توانید بدون دارا بودن مدرک زبان مهاجرت کنید و شهروند آمریکا محسوب شوید.

۵- شما میتوانید از خدمات های دولت آمریکا مانند هزینه غذا و بیمه رایگان بهره مند شوید.

۶- میتوانید با دریافت اقامت دائم آمریکا پس از ۵سال می توانید پاسپورت آمریکایی داشته باشید.

لاتاری بهتر است یا روش های دیگر مهاجرتی؟چرا؟

خب همانطور که در بالا گفتیم لاتاری سریع ترین و کم هزینه ترین روش مهاجرت مطمئن به آمریکا است.مدت زمانی که از ثبت نام لاتاری تا دریافت گرین کارت صرف می شود کمتر از دوسال است و هزینه های اداری لاتاری تا گرین کارت برای هر متقاضی کمتر از ۶۰۰دلار است.

لاتاری جزو معدود روش های دریافت گرین کارت است که مستقیما اقامت و گرین کارت شما را تضمین می کند و همچنین در لاتاری شما به راحتی می توانید اقامت همسر و فرزندان زیر۲۱سال خود را نیز بگیرید.

باید توجه کنید که بیشتر از یک بار در هرسال ثبت نام نکنید زیرا این کار شانس شما را برای برنده شدن در لاتاری کاهش می دهد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری شامل چه مواردی هستند؟

شما برای ثبت نام در لاتاری نیاز به مدرک تحصیلی و یا پاسپورت ندارید اگر برنده شوید باید آنها را ارائه دهید ولی برای ثبت نام نیازی به این مدارک نخواهید داشت.

اگر در لاتاری برنده شدیم چه کنیم؟

اگر شما در لاتاری برنده شدید باید به شما تبریک بگوییم زیرا شما بسیار خوش شانس هستید.در ابتدا شما پس از برنده  است.DS-260 شدن در لاتاری باید فرم های آنلاین مربوط به آن را تکمیل کنید.اولین فرمی که باید پر کنید

خب بیایید با هم شایعات درباره پرکردن این فرم را بررسی کنیم:اول اینکه ممکن است شنیده باشید هرکس زودتر این فرم را پر کند و ارسال کند،زودتر با او مصاحبه می شود و شانس پذیرش او بیشتر می شود.

باید بگویم که این تفکر به شدت اشتباه است و شایعه است.زیرا هر شخصی که در لاتاری برنده می شود یک شماره پرونده دریافت می کند و این شماره است که وقت مصاحبه را تعیین می کند.پس ابدا برای پر کردن فرم عجله نکنید و آن را با دقت و صداقت پر کنید اما قبل از کارنت شدن کیس باید آن را پر کرده باشید.

لاتاریکارنتی به چه معناست؟

به فراخوان برندگان لاتاری برای انجام مصاحبه در یکی از سفارتخانه های آمریکا را کارنتی می گویند.

مدارک روز مصاحبه لاتاری چه هستند؟

از زمانی که شما فراخوان را دریافت کردید حدود ۲ الی ۳ هفته تا مصاحبه زمان دارید و در این زمان باید مدارک خود را تکمیل کنید.این مدارک شامل اصل و ترجمه شناسنامه، پاسپورت، سند ازدواج یا طلاق، مدارک عدم سوء پیشینه، اسناد مربوط به تمکن مالی و صورت حساب بانکی می شود.                                                                                                  نیاز است معاینه پزشکی و واکسیناسیون مخصوص گرین کارت را انجام دهید و مدارک آن را دریافت کنید.

سپس شما باید همه مدارک ذکر شده در بالا را در روز مصاحبه ارائه دهید.پس از آن اگر مدارکتان تایید شد و مصاحبه شما موفق بود،یک ویزا به شما تعلق می گیرد و شما ۶ماه فرضت دارید تا به آمریکا مهاجرت کنید در غیر این صورت این ویزا باطل میشود.

نکاتی درباره ی لاتاری که باید بدانید:

۱- اینکه شما در لاتاری برنده شدید به این معنا نیست که دولت آمریکا موظف است شما را از نظر مالی به طور کامل ساپورت کند و حتی شما باید مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد تمکن مالی دارید و میتوانید خودتا و خانواده تان را تامین کنید.

۲- شایعاتی مبتنی بر حذف ایران از کشورهای مجاز برای شرکت در لاتاری وجود دارد اما ابدا درست نیست.

۳- باید توجه داشته باشید که طرح مهاجرتی جدیدی توسط ترامپ ارائه شده و ممنکن است دریافت گرین کارت آمریکا دیگر به صورت شرکت در لاتاری و شانسی نباشد و بر مبنای مقایسه مواردی مانند سن،مدرک زبان،پیشنهاد شغلی و یا سرمایه گذاری باشد.

۴- سن شما برای شرکت در لاتاری باید بالای ۱۸ سال باشد در غیر این صورت باید به عنوان زیرمجموعه خانواده خود برای دریافت ویزا اقدام کنید.

۵- مشاغلی مانند کارگاه،آرایشگری،طراحی وب،طراحی گرافیک،مدیر صنعتی به راحتی پذیرفته می شوند زیرا جزو مشاغل فنی محسوب می شوند.

۶- قبل از ثبت نام در لاتاری و شرکت در آن حتما قوانین اخیر وضع شده درباره ی لاتاری و همچنین کشور خودتان را بررسی کنید تا شانس بیشتری برا برنده شدن داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *