طرح ترافیک تهران و جزئیات آن


جریمه طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا و قوانین مربوط به آن

نکته جدید درباره طرح کنترل آلودگی هوا، مسئله نحوه تردد به صورت مجاز در این محدوده است. هر خودرو پلاک تهران در هر فصل مجاز است به مدت ۲۰ روز در این محدوده تردد کند. تردد در این ۲۰ روز که هیچگونه محدودیتی از لحاظ زمانی برای آن وجود ندارد، برای خودروها رایگان است و هیچ هزینه ای در بر نخواهد داشت.

در صورت نیاز به رفت و آمد بیش از ۲۰ روز در طول سه ماه، باید عوارض ورود به طرح کنترل آلودگی هوا را پرداخت نمایید. تردد خودروها در این محدود ها از طریق دوربین ها بررسی می شود و برای مشاهده میزان روزهای تردد شده و باقی مانده در هر فصل، باید به سایت تهران من مراجعه نمایید.

نکته دیگر درباره قوانین طرح جدید تعداد روزهای تردد برای پلاک های غیر تهران است. این خودروها در هر فصل تنها مجاز به تردد در ۱۵ روز در هر سه ماه هستند.

 

زمانبندی طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا

طبق اعلام سایت تهران من، زمان تردد در طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا در شهر تهران در برخی ماه های سال متفاوت است. به طور کلی زمان برقراری این طرح از ساعت ۰۶:۳۰ صبح تا ۷ عصر است.

با توجه به کوتاه بودن روزها و به منظور جلوگیری از بروز ترافیک های عصرگاهی، هر دو طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا در ماه های پایانی سال یک ساعت کاهش خواهند داشت. به این منظور، زمان اجرای این دو طرح از ۰۶:۳۰ صبح تا ساعت ۶:۰۰ عصر می باشد.

نکته حائز اهمیت این است که طرح جدید ترافیک تهران روزهای پنجشنبه اجرا نمی شود.

 

استعلام میزان بدهی طرح ترافیک جدید

برای استعلام میزان بدهی طرح کنترل آلودگی هوا، پس از ثبت نام و ورود به پنل خود در سایت تهران من، در بخش داشبورد من این مبلغ را مشاهده کنید.

البته برای رفاه حال شهروندان تهرانی، روش های دیگری از جمله استفاده از کد دستوری USSD و یا مراجعه حضوری به دفاتر الکترونیک شهر نیز فراهم است. با استفاده از کد دستوری *۱۳۷*۳*۳# در تلفن همراهتان و ورود اطلاعات مربوط به خودروی خود، می توانید میزان بدهی خود را مشاهده و نسبت به پرداخت آن اقدام کنید.

از سوی دیگر، در صورت عدم تمایل به استفاده از خدمات الکترونیکی فراهم شده، می توانید به دفاتر متعدد الکترونیک شهر که در سراسر تهران وجود دارند مراجعه کنید. هرچند برای صرفه جویی در زمان و هزینه، پیشنهاد می شود به جای استعلام میزان بدهی طرح کاهش آلودگی هوا به صورت حضوری، از سایر راهکارهای موجود استفاده کنید.

 

در این مطلب از مجله گردشگری الی گشت، به نکات مهم درباره طرح کنترل آلودگی هوا پرداختیم. در انتها لازم به ذکر است که برای اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به تمامی طرح های ترافیکی شامل طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا در تهران، می توانید به سایت تهران من مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *