سفر در پاییز و آنچه باید بدانید!


آب و هوای پاییز برای سفر بسیار دل انگیز و فرح بخش است. به همین دلیل هم یکی از بهترین فصل ها برای مسافرت (بخصوص در کشورمان ایران) محسوب می شود. اما این فصل چهره‌ی دیگری نیز دارد! اگر در پاییز به سفر می روید، لازم است وسایلی را به همراه داشته باشید تا در میانه‌ی راه غافلگیر نشوید؛ چراکه هوا می تواند دلپذیر و آفتابی یا گرفته و بارانی باشد! در این مقاله قصد داریم تا وسایلی را که لازم است حتما در این فصل در چمدان بگذارید به شما معرفی کنیم. در ادامه‌ی این مقاله، با الی گشت همراه باشید:

برای سفر در پاییز لباس گرم بردارید!

همگی در زمان مسافرت حتما لباس های اضافه با خودمان بر می داریم اما اینکه چطور آن ها را انتخاب می کنیم، نکته‌ی مهمی است. هنگام سفر در پاییز، پوشیدن لباس های گرم بدون آشفته یا حجیم به نظر رسیدن کار سختی است! بهتر است لباس هایی را انتخاب کنید که در عین گرم بودن، ضخامت زیادی هم نداشته باشند. با این ترفند، هم در چمدانتان جای کمتری اشغال می کنند و هم ظاهر بهتری دارند. سعی کنید لباس هایی را انتخاب کنید که جیب داشته باشند. به این ترتیب نیازی ندارید که دائم کیف پول خود را به همراه داشته باشید. اگر هم لباسی که انتخاب کرده اید، کلاه داشته باشد که دیگر عالی است! چراکه در زمان بارندگی احتمالی، شما را از خیس شدن محافظت می کند.

پاییز بهترین فصل برای مسافرت

یک کاپشن چندمنظوره تهیه کنید

بالاپوش (چه سویشرت باشد، چه پالتو) برای سفر در پاییز می تواند یک دردسر باشد. اول صبح که هوا سرد است، حتی در مورد پوشیدنش شک نمی کنید. اما همین طور که هوا رو به گرمی می رود، مجبور می شوید آن را به دست بگیرید و همه جا با خود حمل کنید. از طرف دیگر، اگر تنها یک بالاپوش سبک در چمدان بگذارید، قطعا پشیمان خواهید شد. چون زمانی که دما افت می کند، هوا به معنای واقعی سرد می شود! در چنین زمانی اهمیت به همراه داشتن یک کاپشن چندمنظوره مشخص می شود؛ لباسی که دارای لایه های مختلف قابل جداشدن است و می تواند در دماهای مختلف بسیار کاربردی باشد. همراه داشتن چنین بالاپوشی، شما را از حمل چندین لباس جداگانه بی نیاز کند.

برای سفر در پاییز کفش های محکم و سبک بردارید

سفر در پاییز است و باران های سیل آسای وقت و بی وقت! پس حتما در چمدان کفش هایی بگذارید که محکم و ضد آب باشند؛ اما در عین حال، مطمئن باشید که چندان هم سنگین نیستند. سبک بودن کفش هایتان دو مزیت مهم دارد: اول اینکه باعث سنگین شدن چمدانتان نمی شود و دوم اینکه در زمان راه رفتن شما را خسته نمی کند.

بنابراین، بهترین انتخاب شاید کفش های کوه نوردی سبک باشد.

طبیعت در پاییز

هنگام سفر در پاییز چتر مقاوم به باد را فراموش نکنید!

چترهای زیادی هستند که جلوی باران را می گیرند اما اگر قصد دارید یکی را برای سفر در پاییز انتخاب کنید، یک چتر مقاوم در باد تهیه کنید. در فصل پاییز کاملا محتمل است که باد چتر شما را خراب کند و اگر در سفر زیر باران مانده باشید، این آخرین چیزی است که می خواهید! بنابراین دست از خرید چترهای ارزانی که با چند بار استفاده خراب می شوند بردارید و یک چتر مناسب تهیه کنید.

پانچوی ضد باران تهیه کنید

شاید با پوشیدنش چندان خوش تیپ به نظر نرسید اما یادتان باشد که این پانچوها زمان سفر در پاییز شما را تا زمانی که بیرون از خانه هستید یا تا هنگامی که باران قطع شود، خشک نگه می دارند. پانچوهای ضد باران، معمولا ارزان هستند و اگر جمعشان کنید ابعاد کوچکی دارند که باعث می شود بتوانید به راحتی آن ها را با خود حمل کنید. آن هم در روزهایی که احتمال باران های سنگین ناگهانی وجود دارد!

پاییز بهترین فصل برای سفر

شلوارهای قابل تبدیل، موهبتی برای سفر

این نوع شلوارها، قابل تبدیل به شلوارک یا شلوارهای بلند هستند. شاید ظاهرشان به خوبی شلوارهای معمولی نباشد اما هنگام سفر در پاییز که معلوم نیست هوا ابری باشد یا آفتابی، گرم است یا سرد، یک موهبت به حساب می آید! این شلوارها معمولا در قسمت بالای زانو، زیپ هایی دارند که به وسیله ی آن ها می توانید شلوار را به شلوارک تبدیل کنید

شال پشمی، نیاز همیشگی هنگام سفر در پاییز

زمانی که صحبت از سفر در پاییز باشد، شال پشمی تنها برای خانم‌ ها کاربرد ندارد! آقایان هم یکی از آن ها را لازم دارند و به نوعی می توان گفت که در سفرهای پاییزی، داشتن یک شال پشمی در چمدان مثل یک معجزه است! می توانید از آن برای پوشش سر استفاده کنید، به عنوان پتو دور خودتان بپیچید یا هرطور که بخواهید از آن استفاده کنید. با وزن اندک و اندازه‌ی کوچکش به راحتی در کیفتان جا می گیرد.

زیبایی شهرها در پاییز

خود را گرم نگه دارید

یکی از نکات مهم به هنگام سفر در پاییز، استفاده از لباس های مناسب است. یکی از راهکارهای مناسب در این زمینه، شلوارهای کِشی است که هم برای خانم ها و هم برای آقایون موجود هستند. در روزهای گرم می توان آن ها به تنهایی پوشید و در روزهای سرد، به همراه یک شلوار دیگر استفاده کرد. بنابراین، این نوع شلوارها در هر دو نوع آب و هوا قابل استفاده است. اگر هم زود سردتان می شود، می توانید یکی از مدل های گرمش را تهیه کنید که کمکتان می کند حتی در سردترین روزهای سال هم گرم بمانید.

ضد آفتاب، عضو همیشگی چمدان!

شاید ضد آفتاب را در خانه باقی بگذارید و با خودتان فکر کنید: الان که تابستان نیست و من هم قصد ندارم به ساحل بروم؟!

اما با این که بدنتان پوشیده از لباس های پاییزه است، این فکر هنوز می تواند اشتباه باشد. چراکه صورت و دست هایتان در تمام فصول سال به ضد آفتاب نیاز دارند. پس حتما با خود ضد آفتاب ببرید چراکه در بعضی مواقع، ابرها اشعه‌ی UV را بازتاب می دهند و این می توان از تابش نور مستقیم آفتاب هم خطرناک تر باشد.

زیبایی هایی سفر در پاییز

ما در این مقاله، به مواردی اشاره کردیم که برای سفر در پاییز حتما نیاز خواهید داشت. برای انتخاب مقصد سفر در این فصل نیز می توانید به مقاله‌ی مناطق مناسب برای سفر در پاییز ایران و بهترین شهرهای اروپایی برای سفر در پاییز مراجعه کنید.

چقدر تمایل دارید سفر در پاییز را تجربه کنید؟ آیا قبلا در پاییز به سفر رفته اید؟

تجربیات خود را برای ما بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *