سفر در دوران بارداری – نکات لازم برای سفر با کشتی در دوران بارداری


در دوران بارداری خانم ها باید همواره مورد مراقبت ویژه ای قرار بگیرند، چرا که بروز هر مشکلی در طول دوران بارداری می تواند باعث آسیب رسیدن به جنین و مادر شود. یکی از سوالات بسیار مهمی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که آیا در هنگام بارداری می توان با کشتی سفر کرد یا خیر؟

در ادامه قصد داریم تا به این سوال بسیار مهم پاسخ داده و بیان کنیم که با رعایت کردن چه نکاتی می توانید در هنگام بارداری نیز با کشتی سفر کنید، پس با ما همراه باشید تا شما را با پاسخ این سوال آشنا کنیم.

سفر با کشتی در دوران بارداریاز پزشک خود بپرسید

فارغ از تمامی روش ها و نکاتی که برای سفر در هنگام بارداری باید به آن ها توجه کنید، یکی از نکات بسیار مهم این است که نظر پزشک شما در مورد سفرتان چیست؟

پس حتماً به سراغ پزشک خود رفته و به او اطلاعات لازم و کافی را بدهید. سپس از او بخواهید که نظرش را در مورد سفر شما بگوید، چرا که پزشک با توجه به شرایط فعلی شما تصمیم نهایی را در مورد سفرتان خواهد گرفت و در صورتی که بدن شما شرایط لازم برای یک سفر دریایی را نداشته باشد، پزشک تان شما را از این کار منع می کند.

برای تجربه یک سفر رویایی همین حالا تور مالدیو الماس چالوس را آنلاین رزرو کنید. برای رزرو آنلاین روی تصویر ززیر کلیک کنید.

رزرو آنلاین تور مالدیوقبل از سفر دریایی چه کارهایی انجام دهیم

اگر پس از مشورت با پزشک تان به شما اجازه داده شد تا سفر دریایی داشته باشید، حتماً از پزشک خود بخواهید داروهایی که نیاز است تا به همراه داشته باشید را به شما بگوید.

سپس تمامی داروهای گفته شده را تهیه کرده و در کیفی به همراه داشته باشید تا هر زمان که لازم بود بتوانید به سرعت از این داروها استفاده کنید.

یکی از نکات مهمی که باید بدانید این است که حتماً پرونده پزشکی خود را نیز به همراه داشته باشید تا هر زمان که لازم بود تا به سراغ دکتر دیگری بروید، بتوانید پرونده خود را به پزشک ارائه دهید.

یکی از پیشنهادهای بسیار مهم برای خانم های باردار در طول سفر دریایی تهیه لیست غذایی است که نباید در طول سفر آن ها را میل کنند. موضوع بسیار مهم این است که در طول سفر حتماً این لیست غذایی را همه جا همراه داشته باشید.

کارهایی که در داخل کشتی باید انجام بدهید

خانم های باردار در طول سفر در دوران بارداری با کشتی نباید به مدت طولانی بر روی عرشه کشتی بمانند چرا که انجام این کار باعث می شود تا فرد دچار آفتاب سوختگی و یا گرمازدگی بشود.

در داخل کشتی برای آن که با مشکلات مختلفی مواجه نشده و آب بدن تان کاهش پیدا نکند، حتماً به طور مرتب آب بنوشید. کم آبی باعث بروز مشکلاتی مثل دریازدگی و حالت تهوع می شود.

خانم های باردار با توجه به شرایطی که دارند همواره باید اقدام به میل کردن غذاهای مفید و مغزی کنند. این مسئله در هنگام سفر دریایی نیز بسیار مهم است و حتماً در هنگام در طول سفر خود غذاهای مغزی مختلفی را میل کنید تا با مشکل مواجه نشوید و سیستم بدنی شما ضعیف نشود.

اگر سفر دریایی شما بیش از چند روز طول می کشد، حتماً در داخل کشتی روزانه ۳۰ دقیقه را به پیاده روی اختصاص دهید. توجه داشته باشید که فضای مناسبی در داخل کشتی پیدا کنید و حتماً پیاده روی روزانه خود را انجام بدهید.

سفر با کشتیکارهایی که در زمان بارداری در سفر دریایی تان نباید انجام بدهید

در طول سفر با کشتی در دوران بارداری نباید برخی از کارها توسط خانم های باردار انجام شود. در این بخش به صورت کامل این موارد را به شما معرفی می کنیم.

یکی از کارهایی که نباید در طول سفر خود انجام دهید مصرف غذاهای دریایی است، چرا که ممکن است غذا حاوی متیل جیوه باشد. مصرف این غذاهای جیوه دار باعث می شود تا رشد مغز جنین با اختلال مواجه شود.

یکی دیگر از کارهایی که به هیچ عنوان نباید انجام دهید، رفتن به مکان های لغزنده و شیب دار است، چرا که ممکن است حرکت کشتی و لغزنده و شیب دار بودن مکان در کنار هم باعث بروز مشکلاتی مثل افتادن و سر خوردن شود. افتادن و سر خوردن یکی از مواردی است که باعث آسیب رسیدن به جنین می شود.

در هنگام توقف در بنادر و توقفگاه های مختلف به هیچ عنوان خوراکی های محلی آن مناطق را مصرف نکنید و سعی کنید در هنگام مصرف خوراکی وسواس بسیار زیادی داشته باشید .

از شنا کردن در استخر هایی که در داخل کشتی به صورت عمومی وجود دارند اجتناب کنید، چرا که شنا کردن در چین استخرهای باعث می شود تا شما در معرض عفونت و بیماری قرار بگیرید. در عوض می توانید به سراغ استخرها و جکوزی های خصوصی داخل کشتی بروید.

از انجام هرگونه ورزش و فعالیت بدنی شدید دوری کنید، زیرا فعالیت بسیار زیاد باعث آسیب زدن به جنین خواهد شد.

کارهایی که پس از پیاده شدن از کشتی باید انجام بدهید

در سفر در دوران بارداری باید نکات بسیاری را رعایت کنید. بعد از پیاده شدن از کشتی و اتمام سفر دریایی نیز لازم است تا چند کار بسیار مهم را انجام دهید. اولین کار این است که حتماً به سراغ یک پزشک معتبر و متخصص رفته و پرونده خود را به او ارائه بدهید.

از دکتر بخواهید تا شما را چکاپ کامل کند تا اگر با مشکل مواجه هستید، به سرعت متوجه آن مشکل شوید. اگر به کشور جدیدی سفر می کنید حتما از دکتر خود بخواهید تا لیست غذاهایی که نباید آن ها را در طول سفر مصرف کنید برای شما به روز کرده و با توجه به غذاهای موجود در مقصد، لیست تازه ای برای شما بنویسد.

در صورتی که در ماه های آخر بارداری هستید، حتما در مقصد یک پزشک متخصص را پیدا کرده و با او صحبت کنید تا اگر هر زمانی نیاز به عمل جراحی داشتید، به سراغ او بروید.

انجام تمامی موارد گفته شده باعث می شود تا شما بتوانید یک سفر دریایی کم خطر و بدون مشکل را با استفاده از کشتی داشته باشد. همان طور که اشاره کردیم، فارغ از تمامی این موارد و نکات گفته شده، نظر پزشک شما است که آیا می توانید به سفر دریایی بروید یا خیر، پس حتما از پزشک خود مشورت بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *