روشهای نوین کاشت مو


برترین‌ها:در این مطلب با بررسی جدیدترین روش‌های کاشت موی سر و با معرفی مزایا و معایب هر روش، به شما در انتخاب بهترین گزینه کاشت مو، کمک خواهیم کرد.

انواع روش‌های کاشت مو

 • کاشت مو با روش پانچ (punch)

در این روش که امروزه کاربرد زیادی ندارد، مو‌ها به‌صورت دسته‌ای و انباشته، برداشته شده و با ایجاد سوراخ در پوست سر کاشته می‌شوند. این روش به علت ظاهر عروسکی و مصنوعی که ایجاد می‌کند، جزء روش‌های کاربردی برای کاشت مو نمی‌باشد بنابراین طرفداران چندانی ندارد.

با توجه به اینکه از هر پیاز مو ۴ ـ ۱ رشته مو رشد می‌کند، در روش Folicular unit transplantation، پیاز مو را دست نخورده، بدون اینکه کوچکترین آسیبی ببیند جداکرده، و به ناحیه مورد نظر انتقال می‌دهند. به دنبال استفاده از این نوع پیوند مو، خط رویش و ظاهر طبیعی برای موی فرد ایجاد می‌گردد. در این روش با استفاده از بی‌حسی موضعی، یک برش نواری شکل در پشت سر ایجاد می‌کنند و گرانت‌هایی با ۹۰۰۰ ـ ۸۰۰۰ تار مو را از آن جدا کرده و در محل موردنظر پیوند می‌دهند.

روشهای نوین کاشت مو

روش FUT یکی از مطمئن‌ترین روش‌های کاشت مو می‌باشد، که می‌توان گفت، نتیجه‌ی کاملاً خوبی به همراه خواهد داشت. معمولاً تمامی افرادی که از این روش کاشت مو استفاده کرده‌اند، از نتیجه کار، رضایت کامل را داشته‌اند.

یکی دیگر از روش‌های مطمئن برای انجام کاشت مو، روش Folicular Isolation Transplantation می‌باشد که در این روش، توسط پانچ از قسمت بانک موی فرد، که معمولاً در پشت سر و گردن و بالای گوش‌ها می‌باشد، واحد‌های فولیکوی مو را جدا کرده و مجدد توسط پانچ در قسمت‌هایی که نیاز به پیوند مو دارند، قرار می‌دهند. این روش برای مواقعی که ناحیه کاشت مو، محدود و کوچک باشد یا برای کاشت ابرو یا نواحی مثل اسکار‌های قدیمی کاربرد بیشتری دارد و نتیجه بهتری ار به همراه خواهد داشت.

روشهای نوین کاشت مو

 • کاشت با روش ترکیبی FUT و FIT

در این حالت از هر دو روش FUT و FIT باتوجه به تشخیص پزشک و همچنین باتوجه به اینکه ناحیه موردنظر، جهت انجام کاشت، وسیع باشد، استفاده می‌شود. البته انتخاب این روش کاشت مو بستگی به وضعیت مو‌ها و بانک موی فرد دارد و نمی‌توان به‌صورت قطعی گفت که روش ترکیبی برای همه افراد کاندید کاشت مو مناسب است.

 • کاشت با روش BHT 

در روش Body Hair Transplant، مو‌های مورد نظر از بدن افراد از قسمت‌هایی از جمله سینه، کتف، پشت، کمر و ران‌ها برداشته می‌شود و در قسمت‌های کم‌پشت سر کاشته می‌شود.

روشهای نوین کاشت مو

با توجه به اینکه جنس و حالت رشد مو‌های بدن با مو‌های سر کمی متفاوت می‌باشد، استفاده از این روش به تنهایی کاربرد چندانی ندارد و ظاهر زیبایی ایجاد نمی‌کند. از این‌رو می‌توان BHT را یک نوع روش مکمل در کنار دیگر روش‌های کاشت مو درنظر گرفت، چراکه به تنهایی کاربرد چندانی نداشته و توصیه نمی‌شود.

روش SUT در عمل چیزی شبیه FIT می‌باشد، با این تفاوت که روش SUT نسبت به سایر روش‌های کاشت مو جدیدتر بوده و تمامی مراحل ازقبیل برداشت و کاشت فولیکول و واحد‌های مویی توسط پانچ‌های لیزری صورت می‌گیرد و درطی این روش، باتوجه به اینکه فولیکول مو در طی انجام کاشت فیز می‌شود، مو‌های کمتری آسیب می‌بینند و درصد خطای این روش کاشت به زیر ۱% می‌رسد. علاوه‌بر آن این روش کاشت، دوران نقاهت کوتاهی داشته و نایز به بیهوشی ندارد و بابی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

روشهای نوین کاشت مو

جهت مشاوره رایگان با کلینیک زیبایی آنیل، تنها نماینده Promoitalia در ایران می‌توانید فرم زیر را تکمیل نمایید.

سؤالات متداول در رابطه با کاشت مو

احتمالاً برای فردی که خود را کاندید انجام کاشت مو می‌داند، سؤالات متداولی ازقبیل سوالاتی که در زیر مطرح شده است، پیش می‌آید.

روشهای نوین کاشت مو

 • کدام روش کاشت مو برای من مناسب است؟

یکی از رایج‌ترین سؤالاتی که درمورد کاشت مو پرسیده می‌شود، در مورد روش‌های انجام آن است. چنانچه به پزشک خود اعتماد دارید، انتخاب روش را به عهده خود او بگذارید تا با توجه به وضعیت بانک موی شما و میزان موی مورد نیاز برای کاشت مو و تراکم موردنظر روش مناسب را برایتان انتخاب کند.

 • آیا مو‌های کاشته شده با روش طبیعی پیوند موی سر دائمی هستند؟

باید بدانید که روش‌های طبیعی پیوند موی سر ازجمله FIT دائمی بوده و ریزش نخواهد داشت، چراکه این مو‌ها از ناحیه‌ای برداشت می‌شود که مستعد ریزش، با الگوی معروف به ریزش موی مردانه نمی‌باشند و می‌توان دائمی بودن کاشت مو با این روش‌ها را تضمین کرد.

 • آیا اسکار حاصل از برداشت گرانت و سرواخ‌های ایجاد شده برای کاشت مو در محل باقی می‌ماند؟

با توجه به استفاده از ابزار و وسایل بسیار ظریف و باتوجه به پیشرفت‌های چشمگیر در زمینه انواع روش‌های کاشت به جرأت می‌توان گفت که هیچ‌گونه اسکاری بعد از کاشت به جا نخواهد ماند و سوراخ‌های ایجاد شده تنها به‌اندازه‌ای می‌باشد که مو از آن رشد کند.

 • انجام کاشت مو چند ساعت زمان می‌برد؟

زمان موردنیاز برای انجام کاشت مو باتوجه به نوع روشی که برای فرد استفاده شده و همچنین باتوجه به میزان تراکم موردنیاز و وسعت ناحیه کاشت و همچنین باتوجه به میزان حرفه‌ای بودن اعضای تیم کاشت، متغیر است و معمولاً بین ۱۲ ـ ۸ ساعت زمان می‌برد، اما باید بدانیم که در طی کاشت مو، به فرد چندبار زمان جهت استراحت کردن و پرداختن به امور شخصی مثل غذاخوردن، سرویس بهداشتی رفتن و حتی استفاده از موبایل خواهند داد.

 • آیا انجام کاشت مو درد خواهد داشت؟

خیر ـ‌کاشت مو با روش بی‌حسی موضعی انجام شده و هرگز فرد دردی را درطول انجام آن حس نمی‌کند و علاوه‌بر آن در هوشیاری کامل به‌سر می‌برد.

 • آیا ممکن است که انجام کاشت مو باعث آسیب به مو‌های قبلی افراد شود؟

بله ـ باتوجه به اینکه کاشت مو یک عمل حساس است و نیاز به صرف دقت و تمرکز زیادی دارد و باید تمامی مراحل با ظرافت کافی انجام شود، اگر حین ایجاد سوراخ برای پیوند، دقت کافی صورت نگیرد و افراد تیم کاشت از مهارت کافی برخوردار نباشند، ممکن است به فولیکول مو‌های دیگر آسیب بزند.

 • نتیجه کاشت مو چند وقت بعد ظاهر می‌شود؟

مو‌هایی که کاشته می‌شوند، بعد از حدود ۴ ـ ۳ هفته شروع به ریزش می‌کنند و پس از آن طی یک دوره ۶ ـ ۵ ماهه مجدد رشد خواهند کرد، ولی نتیجه نهایی و ایده‌ال برای افراد معمولاً بعد از یکسال مشهود می‌گردد.

جهت مشاوره رایگان با کلینیک زیبایی آنیل، تنها نماینده Promoitalia در ایران می‌توانید روی تماس مستقیم کلیک کنید.

همه چیز درباره پروتز سینه

اقدامات لازم قبل از انجام کاشت مو

 1. با توجه به اینکه کاشت مو یکی از متداول‌ترین و رایج‌ترین جراحی‌های سرپایی می‌باشد که بسیار طرفدار دارد، اما باید بدانید که رعایت چند نکته قبل از انجام آن ضرورت داشته و عدم رعایت آن‌ها سبب آسیب به مو‌ها و ایجاد نتیجه عکس می‌شود. از جمله انتخاب یک تیم حرفه‌ای برای کاشت مو، باتوجه به اینکه ممکن است افراد به دنبال کاشت مو با قیمت‌های خیلی پایین‌تر باشند باید دقت کنید که یک تیم حرفه‌ای با تخصص ماهر را انتخاب کنید و اطمینان داشته باشید که انجام عمل کاشت در یک مکان مناسب و با رعایت تمامی نکات استریلیته انجام می‌شود.
 2. دومین مسئله مهم قبل از انجام کاشت، عدم مصرف الکل و سیگار حداقل به مدت ۲ هفته، قبل از اقدام به کاشت مو است.
 3. یک هفته قبل از کاشت مو مصرف قرص‌ها و ویتامین‌ها ازجمله ویتامین E و قرص آسپرین، متوقف شود.
 4. چنانچه افراد بیماری‌هایی ازجمله دیابت، فشارخون و سایر احتلالات زمینه‌ای دارند، باید حتماً با پزشک خود درمیان بگذارند.
 5. بهتر است، شب قبل از انجام کاشت مو، مو‌ها را با شامپو بچه شستشو دهید.
 6. مصرف گوشت قرمز و میوه‌هایی که رنگدانه قرمز دارند مثل آلبالو، گیلاس، توت‌فرنگی، گوجه فرنگی و … دو هفته قبل از کاشت مو ممنوع است.

عوارض احتمالی کاشت مو

باتوجه به اینکه کاشت مو یکی از راحت‌ترین و کم‌عارضه‌ترین روش‌های جراحی در دنیا می‌باشد و همچنین باتوجه به پیشرفت تکنولوژی و مهارت افراد متخصص در این زمینه میزان عوارض احتمالی بعد از کاشت به حداقل مقدار خود رسیده، اما لازم است درمورد عوارض احتمالی کاشت مو اطلاعاتی را در خدمت شما قراردهیم. این عوارض شامل مواردیست که در قسمت بعد عنوان خواهیم کرد.

روشهای نوین کاشت مو

 1. داشتن درد و خونریزی (به علت برش و ایجاد سوراخ‌هایی در ناحیه باتوجه به انجام بی‌حسی موضعی گاهی ممکن است، در افرادی که آستانه تحمل دردشان پایین می‌باشد، بعد از عمل مقداری درد داشته باشند، و احتمال خونریزی هم باتوجه به نحوه برش و سابقه افراد در مشکلات و بیماری‌های زمینه‌ای ممکن است، دیده شود.)
 2. احساس بی‌حسی در ناحیه‌ای که کاشت انجام شده، به‌علت تزریق ماده بی‌حس‌کننده، ممکن است تا یکی دو روز باقی بماند و فرد حس مورمورشدگی داشته باشد.
 3. تورم در ناحیه پیشانی و سر باتوجه به تزریق ماده بی‌حسی در این نواحی طبیعی بوده و خودبه‌خود پس از ۳ ـ ۲ روز ازبین می‌رود.
 4. عفونت. چنانچه کاشت توسط تیم حرفه‌ای و همچنین در مکانی مناسب مثل کلینیک‌ها و مراکز بهداشتی انجام نگیرد و علاوه‌برآن فرد مراقبت‌های لازم بعد از کاشت را انجام ندهد، ممکن است عفونت در ناحیه کاشته شده، ایجاد شود که با مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها پس از گذشت چندهفته بهبود می‌یابد.
 5. ایجاد جوش و خارش در ناحیه‌ای که مو کاشته شده کاملاً طبیعی بوده و بعد از مدتی ازبین می‌رود.
 6. جالب است بدانید دربعضی افراد، پس از کشات مو، سکسکه ایجاد می‌شود که علت قطعی آن هنوز مشخص نیست، ولی جای نگرانی نمی‌باشد. این اتفاق موقتی است و خودبه‌خود ناپدید می‌شود.

مراقبت‌های بعد از کاشت مو

 1. شستشوی ناحیه‌ای که کاشت در ان صورت گرفته، مسئله‌ای بسیار مهم است، زیرا از ایجاد دلمه و درنتیجه آسیب رسیدن به فولیکول مو جلوگیری می‌کند؛ بنابراین بیشتر پزشکان به بیماران خود توصیه می‌کنند یک الی دو روز بعد از کاشت سر خود را با شامپو بچه شستشو دهند.
 2. ناحیه کاشت باید از آفتاب و نور مستقیم خورشید حفظ شود.
 3. بعد از کاشت بهتر ایت ۵ ـ ۳ روز در منزل استراحت کنید.
 4. مواظب سر خود باشید تا در معرض فشار و آسیب قرار نگیرد. هنگام خواب از بالش مخصوص (بالش u) استفاده کنید تا مو‌های کاشته شده، تحت فشار و آسیب قرارنگیرند.
 5. از انجام فعالیت‌های شدید که سبب ایجاد تعریق می‌شوند، جلوگیری کنی، زیرا تعریق شدید سبب ایجاد عفونت در افراد می‌شود.

یک نکته بسیار مهم در رابطه با کاشت مو

از قضاوت عجولانه درمورد کاشت مو خودداری کنید و اجازه دهید پیوند مو روند طبیعی خود را طی کند و باتوجه به زمان‌بر بوردن این پروسه، به صبر و حوصله فراوان نیاز دارد، تا فرد بتواند، نتیجه مطلوب و موردنظرش را بگیرد.

هزینه انجام کاشت مو

هزینه‌های انجام کاشت مو باتوجه به نوع روش جراحی و همچنین میزان و تراکم ناحیه کاشته شده و علاوه‌برآن مساحت موردنظر برای کاشت و میزان حرفه‌ای بودن تیم کاشت متغیر می‌باشد.

روشهای نوین کاشت مو

جهت مشاوره رایگان با کلینیک زیبایی آنیل، تنها نماینده Promoitalia در ایران می‌توانید روی تماس مستقیم کلیک کنید.

همه چیز درباره پروتز سینه

کاشت ابرو

داشتن ابرو‌های طبیعی و پرپشت یکی از فاکتور‌های مهم داشته چهره زیباست. خوشبختانه امروزه با استفاده از تکنیک‌های جدید کاشت ابرو، بهره‌مندی از ابرو‌های زیبا و داشتن چهره‌ای جوان برای همه افراد امکان‌پذیر شده است. کاشت ابرو، به جهت ایجاد ظاهری طبیعی، جایگزین بسیاری از روش‌های دیگر ازجمله تاتو، هاشور، میکروپیگمنتیشن و … شده است. کاشت ابرو در واقع پیوند طبیعی موی سر به قسمت ابرو‌ها می‌باشد.

روشهای نوین کاشت مو

فرآیند کاشت ابرو

پیوند ابرو فرایندی است که طی آن مو‌ها از قسمت‌های کناری گوش و پشت سر برداشته شده و در ناحیه موردنظر در قسمت ابرو‌ها کاشته می‌شود. کاشت ابرو تقریباً شبیه کاشت مو بوده با این تفاوت که در کاشت ابرو، ناحیه هدف ابرو‌ها می‌باشند.

مراقبت‌های بعد از انجام کاشت ابرو

فرایند کاشت ابرو بسیار ساده می‌باشد و نیازی به مراقبت خاصی ندارد. بانک مو به ناحیه‌ای از پوست گفته می‌شود که دارای مو‌هایی با ضخامت و مقاومت بالا دربرابر ریزش می‌باشد، از این جهت برای کاشت مو می‌توان از این قسمت‌ها گرانت‌های مو را استخراج کرد. بانک موی مناسب معمولاً در پشت سر و گردن افراد قراردارد. بانک موی هر فرد تنها برای خود فرد قابل استفاده می‌باشد و این امکان وجود ندارد که پیوند مو از بانک موی شخص دیگری انجام گیرد.

به دنبال کلینیک معتبر برای کاشت مو هستید؟

ما به شما مجهزترین کلینیک در غرب تهران با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان را معرفی می‌کنیم.

کلینیک زیبایی آنیل تنها نماینده Promoitalia در ایران

همه چیز درباره پروتز سینه

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت مراجعه کنید.

anylclinic.com

همه چیز درباره پروتز سینه

جهت مشاهده نمونه‌های انجام شده به صفحه اینستاگرام مراجعه نمایید.

promoitalia.tehran@

همه چیز درباره پروتز سینه

همین حالا با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۴۴۰۲۷۵۰۳

۰۲۱-۴۴۰۲۷۵۸۹

همه چیز درباره پروتز سینه

فلکه دوم صادقیه، ابتدای آیت الله کاشانی، نرسیده به پمپ بنزین، روبروی شیرینی فروشی تامای، پلاک ۱۱۸، طبقه سوم، واحد ۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *