راهنمای خرید طلا در ایران


برترین‌ها: حتما تا به حال برایتان پیش آمده که اقدام به خرید طلا کنید. حال این طلا می‌تواند صرفا جنبه‌ی زیورآلات داشته باشد و یا برای اهداف دیگری مانند سرمایه‌گذاری یا حتی پس‌انداز خریداری شود. همانطور که می‌دانید قیمت طلا در ایران هر روز نرخ جدیدی دارد و همین افزایش قیمت‌ها بسیاری را تشویق به خرید طلا می‌کند.

باتوجه به این آمار و ارقام و گسترش روزافزون مردم به خرید طلا این سوال مطرح می‌شود که مردم چگونه باید از اصل بودن طلا یا جواهری که خریده‌اند اطمینان حاصل کنند؟

به گفته‌ی مسئولین طلا‌های همه واحد‌های طلافروشی هر ۲ ماه یک‌بار توسط بازرسان اتحادیه طلا و جواهر کنترل و نمونه‌برداری می‌شود تا طلای تقلبی ساخته نشود، اما با این‌حال تشخیص طلای اصل و تقلبی برای کسانی که شناخت کافی نسبت به طلا ندارند کاری بس دشوار بوده و ممکن است باعث کلاه‌برداری شود.

اگر شما هم قصد دارید برای خرید طلا روانه بازار شوید، پیش از خرید باید اطلاعاتی ابتدایی درباره آن داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعاتی مهم و بسیار کاربردی در ارتباط با خرید طلا در ایران با شما در میان بگذاریم.

راهنمای خرید طلا در ایران

خرید طلا از طلافروشی معتبر

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، تشخیص طلای اصل از طلای غیر اصل کار بسیار دشواری بوده و برای هرکسی ممکن نیست. به همین سبب بهترین کار، خرید طلای باضمانت از طلافروشی‌های معتبر ایران می‌باشد.

گالری طلای ربیعی با داشتن بیش از 50 سال سابقه‌ی ساخت و فروش طلا می‌تواند انتخابی به جا و کاملا درست برای شما باشد. این گالری تمام طلاها و جواهرات خود را با ضمانت کیفیت و قیمت به فروش رسانده و می‌تواند مطمئن‌ترین و معتبرترین انتخاب شما برای خرید طلا و سرمایه‌گذاری به حساب آید. علاوه بر این گالری ربیعی امکان فروش آنلاین و ارسال رایگان به سراسر کشور را دارد.

راهنمای خرید طلا در ایران
راهنمای خرید طلا در ایران

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره گالری ربیعی به وب مراجعه نمایید.

 

 

پیش از خرید بدانید

قبل از خرید طلا لازم است بدانید که طلای ۲۴ عیار طلای خام و با ارزشترین طلا به حساب می‌آید. البته طلای ۲۴ عیار برای زیورآلات مناسب نیست. اینکه می‌گویند طلا عیار ۱۰ دارد بدین معناست که اگر طلا به ۲۴ قسمت تقسیم شود، ۱۰ قسمت آن طلای خالص بوده و ۱۴ قسمت دیگر آن فلز‌های دیگر از قبیل کربن، نقره، روی یا نیکل می‌باشد.

 

راهنمای خرید طلا در ایران

 

طلا و جواهرات در ایران غالبا با طلای ۱۸ عیار ساخته می‌شوند. طبق تعاریف بالا یعنی ۱۸ قسمت از آن طلای خالص بوده و ۶ قسمت آن از فلزاتی دیگر ساخته شده است. پس نتیجه می‌گیریم هرچقدر عیار طلا بالاتر باشد، آن طلا با ارزشتر و گرانتر خواهد بود.

نکته دیگر که لازم است بدانید این است که تحت هیچ شرایطی نباید فریب چیزی به اسم طلای ۲۴ عیار را بخورید. این نوع طلا فقط به صورت شمش وجود دارد و به دلیل نرم بودن قابل استفاده در ساخت زیورآلات نمی‌باشد. به همین خاطر طلاسازان مجبورند میزانی از فلزات دیگر را به آن اضافه کنند تا قابل ساخت شود.

راهنمای خرید طلا در ایران

اصطلاحات مرتبط با طلا

مثقال: هر مثقال طلا برابر با ۶۰۸/ ۴ گرم است.

سوت: هر گرم طلا برابر با ۱۰۰۰ سوت است.

قیراط: هر قیراط طلا برابر با ۲۰۰ سوت می‌باشد.

سکه ربع بهار آزادی: وزنی برابر با ۰۳۲۲۵/ ۲ گرم با عیار ۹۰۰ دارد. (عیار ۲۲ هم خوانده می‌شود)

سکه نیم بهار آزادی: وزنی برابر با ۰۶۶۵ / ۴ گرم با عیار ۹۰۰ دارد.

سکه تمام بهار آزادی: وزنی برابر با ۱۳۳ /۸ با عیار ۹۰۰ دارد.

اجرت: بابت هرگرم ساخت طلا شما باید مبلغی را به عنوان اجرت به طلاساز بدهید. اجرت طلا‌ها می‌توانند متفاوت باشند و معمولا اجرت طلا‌ها با مدل‌های جدیدتر بیشتر هستند.

مظنه یا قیمت طلا: قیمت روز طلا یا مظنه یا فی هر سه معانی یکسانی دارند. قیمت روز طلا معمولا توسط اتحاده اعلام می‌شود. در ایران معمولا مظنه را براساس یک مثقال طلای ۱۷ عیار عنوان می‌کنند. البته قیمت یک گرم طلای ۱۸ عیار آب شده نیز به عنوان مظنه استفاده می‌گردد.

نشانه‌های هک شده روی طلا

معمولا نشانه‌هایی که بیانگر عیار طلای زیورآلات باشد روی قسمتی از طلا که جلوی چشم نباشد، هک می‌شوند. در ایران، چون طلای ۱۸ عیار رایج است، شما باید به دنبال عبارت ۱۸k روی طلای خود باشید. K در واقع بیانگر عیار طلا بوده و اول کلمه‌ی karat به معنی عیار می‌باشد.

البته این امکان که خودتان مطمئنا بتوانید اصل یا تقلبی بودن طلایی را تشخیص دهید، وجود ندارد. حتی برخی از طلافروشان خود معترف هستند که با وجود گذراندن دوره‌های فنی تشخیص طلا، باز هم گاهی دچار خطا در تشخیص می‌شوند.

تشخیص طلای دست دوم از نو

به گفته‌ی متخصصان راه دقیق و کاملی برای تشخیص دست دوم بودن طلایی که استفاده‌ی کمی از آن شده و سپس فروخته شده است وجود ندارد، اما به طور کلی برای تشخیص دست دوم بودن طلا بهترین راه بررسی دقیق ظاهر طلا و به‌خصوص قفل و بند طلاست. این قسمت‌ها معمولا برخورد بیشتری دارند و در طلاهای دست دوم براقیت کمتری نسبت به طلای نو دارند. حتی در بعضی موارد خش‌هایی نیز روی آن‌ها به چشم می‌خورد.

راهنمای خرید طلا در ایران

اگر طلایی که خریداری کرده‌ایم تقلبی بود چه کنیم؟

پیش از هرچیزی دقت کنید که طلا را حتما از واحد‌هایی که زیر نظر اتحادیه طلا و جواهر هستند و پروانه کسب دارند، خریداری کنید تا اگر خلافی صورت گرفت از سوی اتحادیه قابل پیگیری باشد. هر طلافروشی با صدور فاکتور برای محصول طلا، درواقع طلایی که شما خریداری کرده‌اید را تضمین کرده است و در قبال اصل یا تقلبی بودن آن مسئول است. در این فاکتور فروش قید می‌شود که طلا ۱۸ عیار است و مارک سازنده نیز مشخص است که هویت فروشنده را نشان می‌دهد.

پس لازم است همیشه مواظب فاکتور خرید طلای خود باشید تا در صورت بروز مشکل بتوانید پیگیری کنید. از طرفی بدون فاکتور خرید قادر به فروش طلای خود نیز نخواهید بود. زیرا امکان اثبات اینکه خودتان صاحب طلا هستید وجود ندارد و هیچ طلافروشی نمی‌تواند آن را از شما خریداری کند. مگر در شرایطی که طلافروش شما را بشناسد.

اگر فاکتور طلای خود را گم کردید، بلافاصله به واحدی که طلا را از آن خریداری کرده‌اید مراجعه کنید. با دادن تاریخ دقیق خرید طلا، فروشنده می‌تواند پس از تایید خرید یک فاکتور المثنی برای شما صادر کند. دقت کنید که تاریخ دقیق خرید طلا را باید الزما به خاطر داشته باشید.

خرید جدیدترین مدل‌های ست و نیم‌ست

اگر به دنبال جواهرات خیره‌کننده با ارزش خرید بالا هستید، پیشنهاد ما به شما ست‌ها و نیم‌ست‌های گالری طلای ربیعی می‌باشد. از آن‌جایی که طراحی جواهرات این گالری به دست افرادی کارکشته و با سابقه در این زمینه می‌باشد، شمی می‌توانید خاص‌ترین و زیباترین ست‌ها و نیم‌ست‌ها را از این گالری خریداری کرده و در مهمانی‌ها بدرخشید.

راهنمای خرید طلا در ایران

راهنمای خرید طلا در ایران

جهت مشاهده جدیدترین مدل ها جشنواره طلا و جواهرات ۲۰۲۰ ایتالیا و… از اینستاگرام گالری ربیعی دیدن فرمایید.

@rabieigoldgallery

همانطور که می‌دانید بسیاری از جواهراتی که در ساخت آن‌ها از سنگ‌های گرانبها استفاده شده است، با گذشت زمان دچار تغییرات شده و در برخی موارد سنگ‌های گرانبها جلوه‌ی خود را از دست داده و یا از روی جواهر شما کنده می‌شوند. گالری طلای ربیعی می‌تواند کیفیت سنگ‌ها و جواهرات خود را تمام و کمال تضمین کند و شما را از انتخاب درست‌تان مطمئن سازد.

راهنمای خرید طلا در ایران

سخن آخر

به طور کلی خرید طلای دست دوم به دلیل نداشتن انواع مبالغ اضافه شده از جمله اجرت، مالیات و … به‌صرفه‌تر از طلای نو است و هزینه‌ای که شما برای خرید آن‌ها پرداخت می‌کنید معمولا بسیار نزدیک به هزینه طلای خالص است، اما برعکس برای فروش طلا هم نباید به چیزی چندان بیشتر از هزینه وزن طلا فکر کنید.

بازار طلا نوسان قیمتی بالایی دارد و ممکن است در برخی موارد، اگر تفکر اقتصادی نداشته باشید، ضرر کنید. پس برای خرید طلا همه‌ی جوانب را بررسی کرده و با آگاهی کامل نسبت به قیمت طلا، سود طلا، وضعیت طلا در بازار و … نسبت خرید طلا اقدام کنید.

راهنمای خرید طلا در ایران

گالری طلا و جواهرات ربیعی

گالری طلا و جواهرات ربیعی از سال ۱۳۴۲ تا به امروز با هدف ارائه بهترین خدمات و عرضه محصولات با کیفیت همراه با به روزترین طراحی‌ها، در خدمت شما عزیزان میباشد و تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا به عنوان بزرگترین خانواده طلا و جواهر در سطح کشور شناخته شود.

 

این مجموعه توسط جناب آقای مجید ربیعی که از سال ۱۳۶۲ قدم به عرصه صنف طلا و جواهر گذاشتند و همچنین پسران ایشان، آقایان میلاد ربیعی و علی ربیعی مدیریت می‌شود.

 

محصولات موجود در گالری و شعبات مجموعه ربیعی از برترین برند‌های روز دنیا برای انواع سلیقه‌ها گردآوری شده و همچنین هر طرحی که مدنظر مشتریان مجموعه باشد طراحی و آماده می‌شود.

 

برند ربیعی با سابقه بلند مدت در صنف طلا و جواهر با شعار “جواهر شما هستید” همراه شما عزیزان میباشد.

 

راهنمای خرید طلا در ایران

 

راهنمای خرید طلا در ایران

 

راهنمای خرید طلا در ایران

 

جهت مشاهده نمونه‌ها و سفارش آنلاین به وب مراجعه نمایید.

 

 

برخی دلایل تمایز مجموعه ربیعی

  • جدیدترین محصولات از برترین برند‌های طلا در دنیا
  • تنوع بالا و متناسب با انواع سلیقه‌ها
  • ارسال رایگان و سریع محصولات به سراسر کشور
  • ۳ سال گارانتی تعمیرات و تعویض رنگ
  • ضمانت بازگشت کالا تا ۲ روز
  • ضمانت تعویض کالا تا ۷ روز
  • پاسخگویی و پشتیبانی ۲۴ ساعته

خاندان ربیعی مفتخر است با سابقه‌ای بیش از نیم قرن در صنف طلا و جواهر، خدمات متفاوتی را به تمام مردم ایران و جهان ارائه دهد.

راهنمای خرید طلا در ایران

راهنمای خرید طلا در ایران

پاسخگویی مرکزی

۰۲۱-۹۱۰۷۱۰۰۷

راهنمای خرید طلا در ایران

جهت دریافت پاسخ سوالات خود می‌توانید در واتساپ پیغام بگذارید.

راهنمای خرید طلا در ایران

جهت مشاهده مدل‌ها از اینستاگرام بازدید نمایید.

@rabieigoldgallery

راهنمای خرید طلا در ایران

شعبه پالادیوم

 

تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، مجتمع تجاری اداری پالادیوم، طبقه ۶، واحد ۶۰۶

 

ساعت کاری: از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب

 

راهنمای خرید طلا در ایران

شعبه سون سنتر

 

تهران، میدان هفت حوض، مجتمع سون سنتر، طبقه اول، واحد ۱۰۷

 

ساعت کاری: از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب (بجز جمعه ها)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *