حمل و نقل عمومی در گوا ، معرفی و بررسی کامل آن


با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در گوا می توانید تا در هزینه های رفت و آمد خود در این شهر به شکل چشمگیری صرفه جویی کنید! گوا یک شهر بندری در هند است که به خاطر دارا بودن طبیعت بکر و زیبایش امروزه به یکی از شهرهای توریستی این کشور تبدیل شده است. خبر خوب این است که از آن جایی که نه تنها مردم بومی گوا بلکه گردشگران زیادی در این شهر رفت و آمد می کنند، وسایل حمل و نقل عمومی در گوا بسیار زیاد است و دست شما برای استفاده از آن ها باز است.

ما در این مطلب می خواهیم تا وسایل مختلف حمل و نقل در شهر گوا را جز به جز به همراه تمامی جزئیات آن مورد بررسی کامل قرار دهیم تا شما در سفرتان به این شهر از آن بهره ببرید.

یکی از بهترین راه هایی که برای کاهش هزینه های سفر می توان از آن استفاده کرد این است که با استفاده از راهنمای حمل و نقل عمومی در شهر مقصد خود به نقاط مختلف شهر بروید. کافی است که بدانید چه امکاناتی برای استفاده دارید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، راهنمای حمل و نقل در گوا را مورد بررسی قرار دهیم.

تاکسی های خصوصی شهر گوا

تاکسی های فرودگاه یکی از راه های حمل و نقل عمومی در گوا

اگر بخواهیم از اولین قدم شما در این شهر راهنمای حمل و نقل عمومی در گوا را شروع کنیم، اولین گزینه ی پیش روی شما تاکسی های فرودگاه هستند. از زمانی که شما پایتان را از فرودگاه بگذارید خواهید دید که مثل بسیاری از جاهای دیگر، راننده های بسیاری هستند که می خواهند شما را ترغیب کنند که سوار ماشینشان شوید. به یاد داشته باشید که با این که تعداد این ماشین های فرودگاه زیاد است اما با این حال شما نباید به هر ماشینی اعتماد کنید! بهترین کار در این جور مواقع این است که یا از قبل ماشین رزرو کنید و یا این که از موسسات کرایه ی ماشینی که در فضای فرودگاه هستند، ماشین بگیرید.

قبل از این که سوار ماشین بشوید، میزان کرایه را با راننده طی کنید زیرا معمولا آن ها کرایه ی بسیار زیادی را مخصوصا اگر بدانند که گردشگر هستید، دریافت می کنند.

تاکسی های فرودگاه

در حمل و نقل عمومی در گوا با تاکسی های معمولی گوا آشنا شوید

برای گرفتن تاکسی در گوا می توانید راه های مختلفی را امتحان کنید. با توجه به راهنمای حمل و نقل در گوا در زمینه ی گرفتن تاکسی به عنوان یکی از مهم ترین وسایل رفت و آمد در این شهر، عملا برای رفتن به بسیاری از قسمت های این شهر باید از تاکسی استفاده کنید. تاکسی هایی که در گوا هستند در انواع مختلفی اند و با رنگ های مختلفی از یکدیگر تفکیک شده اند.

اپلیکیشن های مختلف درخواست ماشین، تاکسی های شرکت های خصوص و تاکسی های دولتی ۳ دسته ی مختلف را در این قسمت شامل می شوند. تاکسی هایی که در گوا می بینید معمولا دارای بدنه ای سیاه و سقف های زرد هستند. البته تاکسیرانی دولتی گوا طی یک برنامه گروه جدیدی از تاکسی ها را به این شهر اضافه کرده که مخصوص خانم ها است. راننده ی این تاکسی ها خانم ها هستد و تنها خانواده ها، زوج ها و خانم های تنها را سوار می کنند. می توانید برای خواندن نکات بیشتری درباره ی گوا مطلب نکاتی مهم که قبل از سفر به گوا باید بدانید! را مطالعه کنید.

سیستم حمل و نقل عمومی در گوا

برنامه ی GoaMiles را از بین برنامه های درخواست تاکسی در گوا می توانیم به شما برای حمل و نقل عمومی در گوا نصب پیشنهاد بدهیم. این برنامه را هم از اَپ استور برای گوشی های اپل و هم از گوگل پلی برای گوشی های اندروید می توانید دانلود کنید. همانند بسیاری از دیگر برنامه هایی که در این دسته کار می کنند، گوآمایلز هم هزینه ی سفر را از قبل محاسبه کرده و نشان می دهد و هم امنیت سفر بیشتری دارد.

به یاد داشته باشید که کرایه ی تاکسی در هنگام شب بسیار زیادتر می شود. اگر هم می خواهید سوار تاکسی های گذری شوید، کمی از محوطه ی هتل فاصله بگیرید زیرا در این صورت دیده شده که راننده ها کرایه ی تاکسی بیشتری از مسافران خود دریافت می کنند. هزینه ی کرایه ی تاکسی در گوا را در جدول زیر در جهت حمل و نقل عمومی در گوا برایتان می آوریم.

ورودیه ی تاکسی با ترافیک نرمال

از ۲۲ تا ۲۵ روپیه

هزینه ی تاکسی بعد از ۱٫۶۰ کیلومتر با ترافیک نرمال

از ۲۴٫۱۴ تا ۴۰٫۲۳ روپیه

هزینه ی تاکسی بعد از ۱ ساعت با ترافیک نرمال

از ۶۰ تا ۲۵۰ روپیه

توجه داشته باشید که قیمت روپیه با توج به تاریخ نگارش این مطلب در تاریخ ۵/۶/۱۳۹۸، ۱,۵۷۰ ریال است.

تاکسی زنان گوا در گوا مایلز

رفت و آمد در مسیرهای مشخص با اتوبوس ها گوا

درباره ی حمل و نقل عمومی در گوا یک اصل مهمی که وجود دارد این است که در این شهر، بیشتر شرکت هایی که در زمینه ی حمل و نقل فعالیت می کنند، شرکت های خصوص هستند. اتوبوس های گوا هم متعلق به این دسته از شرکت ها می باشند. با توجه به این امر، اتوبوس هایی که در شهر گوا وجود دارند در مسیرهایی فعالیت می کنند که عموما در نقاط پر رفت و آمد و مرکزی شهر هستند. البته در برخی از ساحل های محبوب و پر طرفدار این شهر هم خط اتوبوس وجود دارد اما نباید بر روی استفاده از این وسیله در مسیرهای کم رفت و آمد حسابی باز کنید.

اتوبوس های گوا

با این حال بیشتر توریست هایی که به صورت انفرادی به گوا سفر می کنند برای رفتن به اماکن تفریحی و ساحل های این شهر از اتوبوس مخصوصا در روزهای شلوغ استفاده می کنند. کرایه ی این اتوبوس ها بسیار ارزان تر از دیگر وسایل نقلیه ی این شهر است و در مقابل اصلا وسیله های مدرن و پیشرفته ای نیستند. اتوبوس های گوا معمولا کوچک هستند و ظرفیت مسافر کمی دارند.

یکی از نکات جالبی که درباره ی اتوبوس های گوا در حمل و نقل عمومی در گوا وجود دارد این است که با وجود این که در هر نقطه ی مشخص شده در این شهر ایستگاه هست اما شما می توانید هر کجایی که می خواهید به راننده بگویید تا وسیله را نگه دارد و شما پیاده شوید.

یکی از اتوبوس های شهر گوا

تاکسی های موتوری، به صرفه ترین وسیله ی حمل و نقل در گوا

تنها راه رفت و آمد در گوا استفاده از تاکسی و اتوبوس نیست بلکه ما می خواهیم در راهنمای حمل و نقل در گوا به شما بگوییم که در این شهر می توانید با استفاده از وسایل دیگری همچون تاکسی های موتوری هم به اقصی نقاط شهر بروید. از لحاظ سطح قمیت این وسیله در سطح ارزانی قرار می گیرد و شما را در کمترین زمان ممکن به مقصدتان می رساند. یکی از ویژگی هایی که این تاکسی موتوری ها را از دیگر وسیله ها متمایز می کند این است که این وسیله ها از طرف تاکسیرانی دولت هند هم تایید شده اند.

از لحاظ سطح قیمتی، کرایه ی این وسیله ها در بیشترین حالت نصف کرایه ی یک تاکسی است. این تاکسی ها معمولا بیشتر از سمت ساحل های گوا و در مسیرهای توریستی حرکت می کنند. برای این که سوار این تاکسی ها شوید اصلا کار سختی پیش رو ندارید. هر موتور زردی که دیدید که راننده اش لباس، کلاه ایمنی و دستکش های ایمنی به رنگ زرد و آبی داشت بدانید که می توانید سوار آن شوید و به مقصدتان برسید.

تاکسی موتوری در گوا

قطارهای محلی، یکی از راه های حمل و نقل در گوا

با این که ممکن است شما در این قسمت منتظر توضیحی درباره ی متروهای شهر گوا باشید اما به جای این وسیله در گوا، می توانید از قطارهای محلی استفاده کنید! در این شهر در کل ۲ ایستگاه محلی وجود دارد که یکی ایستگاه مارگاو و دیگری ایستگاه واسکو داگاما است.

شما با استفاده از این دو ایستگاه تا حدودی می توانید در بین دو نقطه ی محدود بین این ایستگاه و در سطح کلان تر برای رسیدن به دیگر شهرهای کشور استفاده نمایید. قطاری که از این ۲ ایستگاه رد می شود به صورت سراسری شهرهای مختلف در کشور هندوستان را به یکدیگر متصل می کند. معمولا هزینه ی خرید بلیط قطار در گوا بین ۱۰ تا ۲۵ روپیه ی هند است.

قطارهای شهر گوا

محبوب ترین وسیله ی هندی ها، اتوریکشا

در شهرهای مختلف هند مردم از وسیله ی ۳ چرخ کوچکی به نام ریکشا از قدیم استفاده می کرده اند که از قدیم تا به الان بسیار محبوب بوده اند. حال ما در مطلب راهنمای حمل و نقل عمومی در گوا می خواهیم به شما بگوییم که با پیشرفت تکنولوژی، این ۳ چرخه ها اتوماتیک شده اند و از لحاظ ظاهری هم پیشرفت کرده اند. این وسیله که امروزه به آن اتوریکشا می گویند، دارای بدنه ای به رنگ سیاه و زرد است و کرایه اش از تاکسی های موتوری مقداری بیشتر و از تاکسی بسیار کمتر است.

اگر می خواهید در بین فاصله های کوچک در بین نقاط مختلف شهر گوا رفت و آمد کنید پیشنهاد می کنیم که از اتوریکشا استفاده کنید. یکی از نکاتی که درباره ی سوار شدن اتوریکشاها باید رعایت کنید این است که همیشه قبل از سوار شدن چانه هایتان را بر سر کرایه ی پرداختی بزنید و بعد سوار شوید.

اتوریکشا در گوا

اجاره ی یک وسیله ی نقلیه در گوا

یکی دیگر از راه هایی که می توانید در گوا به راحتی رفت و آمد کنید این است که از هتل محل اقامت خود و یا آژانس های کرایه ی وسایل نقلیه در این شهر، ماشین و یا موتور اجاره کنید. از لحاظ سطح هزینه ای باید بگوییم که شاید کل میزان هزینه ای که برای وسایل نقلیه در این شهر به صورت ریز ریز پرداخت می کنید را در ابتدا برای اجاره ی یک وسیله ی نقلیه بپردازید اما به هر حال استفاده از یک برنامه ی جهت یاب مثل WAZE می توانید به راحتی به هر کجا که می خواهید بروید.

ماشین های شخصی در گوا

شما می توانید به صورت آنلاین در این شهر وسیله اجاره کنید ولی یادتان باشد که حتما به گواهینامه ی بین المللی نیاز دارید.

برای گرفتن گواهینامه ی بین المللی هم می توانید یا با مراجعه ی حضوری به سازمان جهانگردی و اتومبیلرانی و یا نمایندگی های آن و یا به صورت آنلاین، درخواست گواهی نامه ی بین المللی بدهید.

اجاره ی ماشین های شخصی در گوا

در این مطلب ما راهنمای کاملی در زمینه ی حمل و نقل در گوا برایتان به رشته ی تحریر در آوردیم. بهترین اپلیکیشن و حتی چگونگی اجاره ی ماشین و موتور را برای شما شرح دادیم. اگر شما تا به حال تجربه ی استفاده از وسایل نقلیه در گوا را داشته اید و یا در این شهر ماشین اجاره کرده اید با ما به اشتراک بگذارید.

در آخر باید یگوییم که با خرید تور گوا الی گشت می توانید به راحتی به این شهر سفر کنید و سفری خاطره انگیز را برای خود به وجود بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *