با چرخ و فلک چشم لندن، در آسمان شهر لندن سفر کنید


چشم لندن یا چرخ هزاره در کرانه جنوبی رودخانه تیمز در لندن واقع شده است. این چرخ و فلک بلندترین چرخ و فلک اروپا می باشد و سالیانه با بیش از ۳ میلیون بازدیدکننده، محبوب ترین جاذبه گردشگری انگلستان است. در مارس ۲۰۲۰، چرخ و فلک لندن تولد ۲۰ سالگی خود را جشن گرفت. چرخ و فلک لندن از سال ۲۰۰۰ بالاترین و وسیع ترین چشم انداز عمومی را در شهر لندن به ببیندگان ارائه می داد. در ادامه با ما همراه باشید تا گذری بر پیشینه این سازه عظیم داشته باشیم.

برای مشاهده قیمت و رزرو پرواز لندن می توانید روی تصویر زیر کلیک کنید:

خرید-بلیط-هواپیما-لحظه-آخریطراحی و ساخت چرخ و فلک لندن

پایه اصلی چرخ و فلک لندن توسط یک قاب A-شکل، که تنها در یک طرف چرخ و فلک قرار دارد، پشتیبانی می شود. این سازه عظیم توسط جولیا بارفیلد و دیوید مارکس از تیم معماران مارک بارفیلد، طراحی شده است. طراحی شاهکار این سازه در طی این سال ها بیش از ۴۰ جایزه مختلف را به نام خود کرده است.

این سازه ۱۳۵ متر طول دارد و قطر چرخ آن ۱۲۰ متر است. هنگامی که در سال ۲۰۰۰ چرخ و فلک لندن برای عموم مردم بازگشایی شد، بلندترین چرخ و فلک جهان نام گرفت. اما این لقب در سال های بعد توسط دیگر سازه های دنیا ربوده شد. در سال های ۲۰۰۶، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۴ چرخ و فلک های ستاره نانچانگ با ارتفاع ۱۶۰ متری، چرخ و فلک پرنده سنگاپوری با ارتفاع ۱۶۵ متری و چرخ و فلک های رولر با ارتفاع ۱۶۷ متر به ترتیب بلندترین چرخ فلک های دنیا لقب گرفتند. در سال ۲۰۱۳، یک سکوی بازدید (مشاهده) به ارتفاع ۲۴۵ متر در طبقه ۷۲ برج شارد ساخته شد و رتبه نخست بالاترین چشم انداز لندن را به نام خود کرد.

چرخ-و-فلک-لندنبازگشایی چرخ و فلک لندن

چرخ و فلک چشم لندن به طور رسمی توسط نخست وزیر وقت تونی بلر در ۳۱ دسامبر ۱۹۹۹ افتتاح گردید، اما به دلیل مشکل کلاچ کپسول تا ۹ مارس ۲۰۰۰ برای عموم مردم بازگشایی نشد. در ۵ ژوئن ۲۰۰۸ اعلام شد که ۳۰ میلیون نفر از زمان باز شدن چشم لندن سوار این چرخ و فلک عظیم شده اند.

نکته جالب اینجاست که این سازه عظیم، یک برنامه ۵ ساله تفریحی و گردشگری موقت بود، اما در دسامبر ۲۰۰۱، تصمیم برآن شد که چرخ و فلک لندن برای همیشه برجای خود بماند. به همین منظور، مدیران مربوطه درخواست خود را به شورای لبمت ارائه دادند و این درخواست در ژوئیه ۲۰۰۲ پذیرفته شد.

اتاقک های مسافربری چرخ فلک لندن

هر کابین حمل مسافر وزنی معادل با ۱۰ تن را دارد و حداکثر ظرفیت آن ۲۵ نفر است. فضا اتاقک ها به قدری بزرگ هستند تا به راحتی در آن قدم بزنید یا آزادانه بر روی صندلی ها جابه جا شوید. به عنوان نمادی از ۳۲ منطقه شهر لندن، در ساخت این چرخ و فلک از ۳۲ کابین مسافربری استفاده کرده اند. شماره گذاری کپسول ها بسیار جالب است، کپسول ها از شماره ۱ تا ۳۳ نامگذاری شده اند اما به دلیل عقاید خرافی عدد ۱۳ را برای دور کردن بدشانسی حذف کرده اند! در تاریخ ۲ ژوئن ۲۰۱۳ به مناسبت شصتمین سالگرد تاجگذاری ملکه الیزابت دوم، یک کابین مسافری به نام “کابین تاجگذاری” نامگذاری شد.

چرخ و فلک عظیم لندن با سرعت در حدود ۰٫۹ کیلومتر در ساعت (یا سرعت ۲۶ سانتی متر در ثانیه) می چرخد به طوری که یک دور چرخش آن حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد. معمولا چرخ و فلک لندن برای سوار شدن مسافران متوقف نمی شود. سرعت چرخش آنقدر آهسته است که به مسافران اجازه می دهد در سطح زمین از کپسول های متحرک داخل و خارج شوند. در مواردی که مسافران سالخورده یا دچار ناتوانی جسمی باشند، چرخ و فلک متوقف شده و اجازه می دهد مسافران با خیال راحت سوار و پیاده شوند.

اتاقک-های-مسافربری-چرخ-فلک-لندن.jpg2مواجه شدن چرخ و فلک لندن با مشکلات مالی

در ۲۰ مه ۲۰۰۵، گزارش هایی از یکسری از اسناد در روزنامه ها منتشر شد که نشان می داد مرکز بانک جنوب (SBC)- صاحبان بخشی از زمینی که چرخ و فلک چشم لندن در آن واقع شده است- اخطاریه را برای ترک محل به همراه تقاضا برای افزایش اجاره از ۶۴۰۰۰ پوند در سال به ۲٫۵ میلیون پوند به مسئولان چرخ و فلک لندن ارائه داده بودند، که مدیران مربوطه درخواست را نپذیرفتند.

در ۲۵ مه ۲۰۰۵، کن لیوینگستون، شهردار لندن قول داد که چرخ و فلک چشم لندن در شهر باقی بماند. وی همچنین متعهد شد که در صورت حل نشدن اختلاف از اختیارات خود برای صدور دستور خرید اجباری از آژانس توسعه لندن استفاده کند. زمین موردنظر قسمت کوچکی از باغ های جوبیل است که زمانی که شورای بزرگ لندن ورشکست شده بود به مبلغ ۱ پوند به بانک جنوب SBC فروخته شده بود.

مرکز بانک جنوب و بریتیش ایرویز چشم لندن پس از بررسی قضایی در مورد اختلاف اجاره، سرانجام در ۸ فوریه ۲۰۰۶ با یک اجاره ۲۵ ساله توافق کردند. کمپانی توسو همچنین از مالکیت کل یک سوم منافع و سود بریتیش ایرویز و شرکت مارکس برفیلد از چرخ و فلک چشم لندن و همچنین بدهی معوق به BA خبر داد.

کمپانی توسو از طریق این توافق نامه ها یک مالکیت صد در صدی را به دست آورد و هم چنین بدهی وام ساخت چرخ و فلک چشم لندن از بریتیش ایرویز را که تا اواسط سال ۲۰۰۵ بیش از ۱۵۰ میلیون پوند بود و نرخ سود ۲۵٪ در سال را دریافت می کرد، حل و فصل کرد.

تمجید بزرگان از چرخ و فلک چشم لندن

بعد از افتتاح چرخ و فلک لندن بسیاری از منتقدان و بزرگان انگلیس و سایر نقاط جهان لب به تعریف و تجمید از این شاهکار ساخت دست بشر زدند. سر ریچارد راجرز، برنده جایزه معماری پریتزکر در سال ۲۰۰۷، در مورد چشم لندن در کتابی درباره این پروژه نوشت:

چشم لندن برای لندن کاری کرد که برج ایفل برای پاریس انجام داد، یعنی نماد دادن به شهر لندن. این سازه عظیم به مردم این اجازه را داد تا  شهر از بالاترین نقطه ممکن ببیند. نه فقط متخصصان یا افراد ثروتمند، بلکه همه عموم مردم و قشرهای جامعه می توانند از چشم انداز بی نظیر شهر لذت ببرند.”

نشریه بیگ سیتی نیز در وصف چرخ و فلک لندن نقل کرده است که:

اگر یک عکاس آماتور یا حرفه ای هستید، چرخ و فلک چشم لندن فرصتی را برای گرفتن عکس های نفس گیر از شهر لندن فراهم می کند. حرکت شما آنقدر کند و آهسته انجام می شود که فرد را قادر می سازد تا فرصت کافی برای عکسبرداری و فیلمبرداری از همه زوایا داشته باشد. هنگامی که عکسبرداری خود را به پایان رساندید، سرعت پایین کابین به شما اجازه می دهد تا آرام بنشینید و منظره های باورنکردنی لندن را تماشا کنید. شک نکنید زمانی که کابین شما به بالاترین نقطه برسد، نفس شما بند خواهد آمد. به همین دلیل این چرخ و فلک شاهکار ارزش بازدید را دارد.

چرخ-و-فلک-لندن-در-شبنزدیک ترین راه های رسیدن به چرخ و فلک لندن

چشم لندن در انتهای غربی باغ های جوبیل، در کرانه جنوبی رودخانه تیمز بین پل وست مینستر(Westminster)  و پل هانگرفورد (Hungerford)  در کنار کانتی‌هال، در منطقه لمبت لندن واقع شده است.

بهترین راه برای رفتن به چرخ فلک چشم لندن استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مترو و قطار است. مترو واترلو نزدیک ترین مترو به این جاذبه گردشگری محسوب می شود. ایستگاه مترو امبانکمنت، چارینگ کراس و وست‌مینستر از دیگر ایستگاه ی مترو لندن نزدیک به چرخ و فلک لندن هستند. شما از طریق دو ایستگاه راه آهن واترلو و واترلو شرقی می توانید از چرخ و فلک لندن بازدید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *